VI Duathlon makowski za nami. Zobacz zdjęcia ze startu [ZDJĘCIA+WIDEO]

Beata Dzwonkowska
W makowskim duathlonie wystartowało 77 zawodników

Krzysztof Żebrowski z Klubu Sportowego Maków Biega zwyciężył w kategorii Open. Całą trasę pokonał w godzinę (1:00:43, 93).
W duathlonie wzięło udział 77 zawodników.

Impreza odbyła się w niedzielę 9 września w Makowie. Tradycyjnie start był na ul. Granicznej. W zawodach wzięli udział sportowcy z powiatu makowskiego, ościennych powiatów, ale także goście z oddalonych miejscowości: Warszawy, Łodzi czy Bydgoszczy. Najpierw do przebiegnięcia było 5 km, następnie 22 km na rowerze i na koniec 2,5 km biegu. Warto przypomnieć, że inicjatorem pierwszego Duathlonu Był ŚP Jerzy Zelman.

Drugie miejsce w kat. Open zajął Rafał Smoliński z Przasnysza (1:02:23, 16), a trzecie Marek Barczewski z Torunia (1:02:39, 81).

Wśród kobiet jako pierwsza na metę wbiegła Katarzyna Pastwa z Poznania z czasem 1:09:38,98.

Na wszystkich czekały medale, zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody.

Trasa była zabezpieczona przez druhów z OSP Czerwonka, OSP Dąbrówka i Gmina Czerwonka​ za wzorowe zabezpieczenie trasy zawodów. Nad imprezą czuwali policjanci z makowskiej komendy.