MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga, toksyczna zabawka! GIS ostrzega – ten produkt dla dziewczynek z Pepco zawiera niebezpieczne substancje i został wycofany z rynku

Anna Rokicka-Żuk
Anna Rokicka-Żuk
Wideo
od 16 lat
Zabawka z Pepco zawiera niebezpieczne substancje – takie ostrzeżenie wydał Główny Inspektor Sanitarny w związku z informacjami sklepu. Dotyczy popularnego produktu kosmetycznego dla dziewczynek, który ze względu na obecność niedozwolonych toksycznych substancji stwarza zagrożenie dla zdrowia dziecka. Zobacz szczegóły.
Dziewczyna z umalowaną twarzą i włosami
Zabawkowe farbki do twarzy, ciała i włosów nie zawsze są bezpieczne dla zdrowia. master1305/freepik, materiały Pepco

Spis treści

GIS: Wycofana zabawka dla dzieci z Pepco

Główny Inspektor Sanitarny w komunikacie z 20 września 2023 r. informuje o wycofaniu zabawki dla dzieci ze sklepów Pepco, co nastąpiło po otrzymaniu zawiadomienia od firmy.

Przeznaczony dla dziewczynek produkt kosmetyczny ma oznaczenie: PLU 340688 kreda do włosów z tatuażami.

Powodem wycofania niebezpiecznej zabawki jest zawartość niedozwolonych do stosowania barwników. W przypadku nabycia produktu firma prosi o jego oddanie. Jak podano na stronie firmy, zwrotu z odbiorem pełnej kwoty za jego zakup można dokonać w dowolnym sklepie PEPCO i nie jest przy tym wymagany paragon.

Wycofany produkt Pepco dla dzieci
Wycofany produkt Pepco: PLU 340688 kreda do włosów z tatuażami Materiały informacyjne Pepco

„W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że produkt, przedstawiony powyżej jest niezgodny z wymaganiami europejskiego rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 w sprawie produktów kosmetycznych. W produkcie zostały wykryte niedozwolone barwniki sztuczne.” – podaje Pepco.

Toksyczne barwniki w produktach dla dziewczynek

To nie pierwszy raz, gdy w zabawkowych farbkach do ciała dla dzieci wykryto niebezpieczne substancje. W kwietniu tego roku informowano o wycofaniu z rynku zestawów kosmetycznych dla dziewczynek marki Markwins Beauty Brands, której produkty sprzedaje m.in. sieć Empik. Stwierdzono w nich obecność niedozwolonych do użycia konserwantów i barwników.

Stwierdzane w zabawkach kosmetycznych związki niedopuszczone do stosowania w UE mają działanie drażniące i alergizujące, mogące wywoływać zapalenie skóry zwłaszcza na twarzy. Dzieci są szczególnie wrażliwe na działanie takich substancji ze względu na delikatną skórę, niewielką masę ciała i niewykształcone w pełni mechanizmy obronne przed toksynami. Kolorowe produkty do twarzy i ciała dla dzieci powinny być używane jak najrzadziej i powinny to być produkty nietoksyczne i atestowane.

Źródło: Ostrzeżenie publiczne: Wycofanie produktów kosmetycznych Główny Inspektorat Sanitarny

Dodaj firmę
Logo firmy Główny Inspektorat Sanitarny
Warszawa, Targowa 65
Autopromocja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Uwaga, toksyczna zabawka! GIS ostrzega – ten produkt dla dziewczynek z Pepco zawiera niebezpieczne substancje i został wycofany z rynku - Strona Kobiet

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki