Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Uwaga bezrobotni!

anek
Powiatowy Urząd Pracy w Wyszkowie informuje, że w pierwszym kwartale 2005 roku planuje organizację nowej formy aktywizacji bezrobotnych. Będzie to przygotowanie do wykonywania zawodu u pracodawcy.

Przygotowanie do wykonywania zawodu w miejscu pracy oznacza zdobywanie kwalifikacji lub umiejętności zawodowych poprzez praktyczne wykonywanie zadań zawodowych na stanowisku pracy według ustalonego programu uzgodnionego pomiędzy Powiatowym Urzędem Pracy, pracodawcą i bezrobotnym. Taką formą aktywizacji mogą być objęte wyłącznie osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy, nieposiadające kwalifikacji dostosowanych do potrzeb rynku pracy. Przygotowanie do wykonywania zawodu skierowane jest w stosunku do:
- bezrobotnych do 25 roku życia (oznacza to bezrobotnego, który w roku kalendarzowym nie ukończył 25 roku życia);
- bezrobotnych długotrwale (oznacza to bezrobotnego pozostającego w rejestrze powiatowego urzędu pracy łącznie przez okres ponad 12 miesięcy w okresie ostatnich 2 lat);
- bezrobotnych powyżej 50. roku życia;
- bezrobotnych samotnie wychowujących co najmniej jedno dziecko do 7 roku życia;
- bezrobotnych niepełnosprawnych.
Bezrobotnemu w okresie odbywania przygotowania zawodowego przysługuje stypendium w wysokości pełnego zasiłku dla bezrobotnych, tj. 504,20 zł brutto miesięcznie. Zasiłek ten wypłacany będzie przez Powiatowy Urząd Pracy. Proponowany okres przygotowania do zawodu wynosi od trzech miesięcy do pół roku.
Zainteresowani pracodawcy proszeni są o zgłaszanie się do Powiatowego Urzędu Pracy w Wyszkowie przy ul. Kościuszki 15, pokój nr 2 do Małgorzaty Wóltańskiej (tel. 742-21-35).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki