Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Usypali górę z grosza

(mm)
Anna Przygoda-Majewska nauczycielka z ZSZ nr 4
Anna Przygoda-Majewska nauczycielka z ZSZ nr 4 A. Wołosz
Swoją górkę z grosza, a dokładnie 811,79 zł zebrali uczniowie ZSZ nr 4 w Ostrołęce w czwartej edycji ogólnopolskiej akcji "Góra grosza"Ęorganizowanej po raz czwarty przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem minister Edukacji Narodowej.

Pieniądze trafią do nowych rodzinnych domów dziecka, na pomoc w organizowaniu samodzielnych grup mieszkaniowych dla dzieci z domów dziecka, na programy terapeutyczne dla dzieci najbardziej poszkodowanych przez los oraz na tworzenie mieszkań dla młodzieży (tzw. grup usamodzielniania).
Akcja trwała od poniedziałku 13 października, zakończyła się w piątek licytacją przedmiotów i gadżetów przekazanych uczniom przez ostrołęckie firmy. Organizatorem "Góry grosza" w czwórce była klasa II hs (technikum handlowe).
- Przez cały tydzień w szkole trwała pod bardzo różnymi postaciami zbiórka pieniędzy - mówi Agnieszka Rybak, nauczyciel opiekun akcji.
Na korytarzu wisiał plakat, na którym można było za drobną opłatą wpisać życzenia dla drugiej osoby, podczas przerw można było zamawiać w grającej szafie piosenki z dedykacją. Poza tym uczniowie sprzedawali kanapki, gofry, ciasto i bawili się na dyskotece, z której dochód także trafił do góry grosza.
- Młodzież bardzo chętnie włącza się w tego typu przedsięwzięcia. To ważne, że rozumieją że dokładając od siebie nawet taką małą cegiełkę pomagają dzieciom.
Oprócz A. Rybak nad akcją czuwały nauczycielki: Anna Przygoda-Majewska i Barbara Zatryb.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki