Usłyszeć i zrealizować marzenia

Elwira Czechowska
Udostępnij:
Porady, wsparcie finansowe oferuje osobom z zaburzeniami neurologicznymi nowa wyszkowska fundacja

W Wyszkowie powstała Fundacja "Usłysz Marzenia". Mocnym akcentem na inaugurację jej działalności będzie bal charytatywny, który odbędzie się już w najbliższy piątek 6 lutego.

Ideą nowej fundacji jest stworzenie dzieciom warunków do optymalnego rozwoju, zapewnienie im bezpłatnej, wczesnej rehabilitacji oraz pomoc młodzieży i dorosłym, którzy mają zaburzenia mowy na tle neurologicznym powstałe w wyniku chorób i wypadków. Fundacja chce im to umożliwić poprzez grupę wsparcia, będą platformą wymiany doświadczeń i Informacji między rodzinami. Prowadzone będą konsultacje psychologiczne oraz warsztaty podnoszenia wiedzy i umiejętności rodzin. Powstanie fundusz pomocowy na dofinansowanie dojazdów na terapię oraz zakupów niezbędnego sprzętu, jak aparaty słuchowe. Zarząd fundacji tworzą trzy osoby, związane zawodowo i osobiście z problemami zaburzeń rozwoju: Aneta Pakieła, Marzenna Czyżewska i Agnieszka Król. Radę fundacji tworzą: autor tekstów Jacek Cygan, kompozytor i muzyk Janusz Koman oraz lekarz Maria Macioszczyk. Działania fundacji wspiera burmistrz Wyszkowa.

Fundacja zaprasza osoby, których dzieci mają zaburzenia rozwoju o podłożu neurologicznym oraz narządów zmysłu. Na pomoc mogą liczyć też osoby, które utraciły mowę w wyniku wypadku lub choroby. Zaprasza do współpracy specjalistów, którzy byliby chętni podzielić się swoimi umiejętnościami na warsztatach i szkoleniach a także wolontariuszy chętnych poświęcić swój czas innym. Członkowie fundacji pełnią dyżury telefoniczne:

- wtorek godz. 18.00-19.00 Aneta Pakieła, tel. 605-086-155
- środa godz. 18.00-19.00 Marzenna Czyżewska, tel. 504-054-902
- czwartek godz. 18.00-19.00 Agnieszka Król, tel. 507-172-037.
Jedną z pierwszych inicjatyw fundacji jest charytatywny bal karnawałowy, który odbędzie się w piątek 6 lutego w restauracji "Baśniowa". Dochód z balu przeznaczony zostanie na cele fundacji "Usłysz Marzenia". Bal prowadzić będzie znany prezenter sportowy Maciej Kurzajewski. Oprawę muzyczną zapewni zespół Hot Sun, który występuje z takimi gwiazdami jak Maryla Rodowicz i Kayah. W cenie zaproszenia (450 zł) są cztery gorące dania i alkohol.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie