Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Urzędnik zamienia się w nocy w ochroniarza - alarmuje czytelnik

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
W Urzędzie Skarbowym w Ostrołęce urzędnik staje się w nocy ochroniarzem. Na dodatek ludzie są zmuszani do pracy w nocy - czytelnik poprosił o wyjaśnienie tej kwestii

Sprawę komentuje Jerzy Kwiatkowski, p.o. naczelnika US w Ostrołęce:

- Nie ma miejsca sytuacja zmuszania pracowników Urzędu Skarbowego w Ostrołęce do pracy w nocy, w charakterze ochroniarzy.
Faktem jest, że w związku z trudnościami z zakończeniem przetargu publicznego na zabezpieczenie obiektu Urzędu Skarbowego, wprowadzone zostały dyżury pracowników mające na celu zabezpieczenie naszej siedziby. Udział pracowników w dyżurach ma dobrowolny charakter. Dyżurują tylko osoby, które mają taką możliwość. Przestrzegane są również prawa pracowników wynikające z Kodeksu pracy tj. pracownikom przysługuje w każdym tygodniu prawo do co najmniej 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku, obejmującego co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku dobowego. Wyjaśniam również, że pracownicy nie dyżurują w charakterze ochroniarzy, ich zadaniem jest tylko monitorowanie zabezpieczenia obiektu i w razie konieczności zawiadomienie odpowiednich służb. Zaistniała sytuacja ma charakter przejściowy. W najbliższych dniach zabezpieczenie obiektu przejmie firma ochroniarska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki