UOLKA na drugim miejscu w Mistrzostwach Polski

Milena Kruczyńska ze swoim klubowym trenerem Zygmuntem Klepackim.
Milena Kruczyńska ze swoim klubowym trenerem Zygmuntem Klepackim. P. Nowak
Świetnie spisali się 31 marca i 1 kwietnia w Puławach zawodnicy z sekcji podnoszenia ciężarów Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego. Czwórka reprezentantów Ostrowi wywalczyła medale Mistrzostw Polski, a drużynowo UOLKA zajął drugie miejsce.

W Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 startowało sześcioro podopiecznych trenera Zygmunta Klepackiego. Bez medali wróciły z Puław jedynie Żaneta Kessler oraz Natalia Gruszczyńska, które startowały w kategoriach odpowiednio 69 kg oraz 58 kg.

Brązowy medal za rwanie z wynikiem 77 kg wywalczyła Anna Krystman. W dwuboju kategorii + 75 kg uzyskała 173 kg i o 4 kg przegrała walkę o podium, plasując się na 4. miejscu. Na drugim miejscu podium w kategorii 69 kg stanęła Magdalena Pędzich z rezultatem 179 kg (82+97). Najlepiej wypadł występ Mileny Kruczyńskiej, która w kategorii 75 kg uzyskała życiowe rekordy i z wynikiem 197 kg (87+110) bezapelacyjnie sięgnęła po kolejne złoto Mistrzostw Polski. W ostatniej próbie podrzutu atakowała jeszcze nawet ciężar 113 kg i choć próba ta się nie powiodła to ten występ bardzo mocno przybliżył ją do wyjazdu na Mistrzostwa Świata, które w maju odbędą się w Gwatemali.

Jedyny spośród sztangistów Marek Sikorski również był bardzo zadowolony ze swojego występu, ponieważ po kilku latach treningów w końcu zdobył swój pierwszy medal mistrzostw Polski. Był on z brązu, a bardzo niewiele zabrakło również do srebra, które zawodnik z Ostrowi przegrał zaledwie o 1 kg.

Dobre występy wszystkich zawodników złożyły się na bardzo dobry wynik całego klubu. UOLKA został sklasyfikowany na drugim miejscu wśród 38 klubów biorących udział w turnieju.