Unia Basket przegrała pierwszy mecz w Tallinie

Podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego zakończyły porażką pierwsze z czterech spotkań, które rozegrają w Estonii. A. Dobkowski
Koszykarki ostrołęckiej Unii Basket przegrały pierwsze spotkanie turnieju Euroligi w Tallinie. Podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego uległy drużynie BC Kolibri 37:53.

Łotyszki bardzo dobrze rozpoczęły mecz i zyskały sporą przewagę w pierwszej kwarcie, wygrywając 16:6. W kolejnej odsłonie meczu rywalki dołożyły kolejne cztery punkty i prowadziły do przerwy 29:15.

Ostrołęckie koszykarki grały jednak bardzo ambitnie i po świetnej trzeciej kwarcie, którą wygrały 16:8, zbliżyły się do zespołu z Łotwy na zaledwie sześć punktów. Niestety w ostatniej odsłonie meczu nasze zawodniczki opadły nieco z sił, popełniały sporo błędów i były nieskuteczne. Wykorzystały to rywalki i wygrały czwartą kwartę 16:8 i całe spotkanie 53:37.

Najwięcej punktów dla Unii zdobyła Anna Pawłowska - 13.

W kolejnym meczu rywalem naszego zespołu będzie łotewski BS Valmiera, gospodarz turnieju finałowego Euroligi w kwietniu 2013 roku.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - BC Kolibri Ryga 37:53 (6:16, 9:13, 16:8, 6:16)
Punkty dla Unii: Pawłowska 13, Pat. Jarka 11, Jakubiak 5, Wrzesień 4, Więckowska 3, Snarska 1, Pau. Jarka 0, Kołoszko 0, Skibicka 0.