UKS Atleta Ostrołęka w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów do 15 i 17 lat, 12-15.05.2022

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Z archiwum UKS Atleta Ostrołęka
Od 12 do 15 maja 2022 w Siedlcach odbywały się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów do 15 i 17 lat. W dobrym stylu zaprezentowali się sztangiści do lat 15 z UKS ATLETA Ostrołęka.

Wśród dziewcząt Gabriela Zapust w kategorii wagowej 76 z wynikiem 101 kg w dwuboju zajęła 4. miejsce. Również 4. miejsce w kategorii +81 z wynikiem 99 kg w dwuboju wywalczyła Julia Stachurska.

Wśród chłopców do 15 lat startował Igor Rutkowski w kategorii wagowej 49 kg. Z wynikiem 99 kg w dwuboju został piątym sztangistą w Polsce. Na 16 pozycji w Polsce z wynikiem 83 kg w dwuboju sklasyfikowany został 13-letni Kacper Mróz, startujący w kategorii 61 kg.

Na nieco lepszy wynik liczyli szkoleniowcy ATLETY startującego w kategorii wagowej 81 kg do 17 lat Aleksandra Płodziszewskiego. Olek uzyskał w dwuboju 142 kg i jest 12 zawodnikiem tej kategorii wagowej.

W czterodniowej rywalizacji ostrołęccy ciężarowcy występowali pod opieką trenerów: Zenona Grądzkiego, Karola Janczewskiego i Władysława Niedźwieckiego.