UKS Atleta Ostrołęka na Mistrzostwach Polski Juniorek i 64. Juniorów do lat 20. Jak poszło ostrołęckim zawodnikom 9-11.10.2020?

OPRAC.:
Beata Modzelewska
W Gdańsku, 9-11 października rozegrane zostały 24. Mistrzostwa Polski Juniorek i 64. Mistrzostwa Juniorów do lat 20. W zawodach wzięli również podopieczni trenera UKS ATLETA Ostrołęka Władysława Niedźwieckiego.

Na gdańskiej arenie ciężarowej startowali najlepsi zawodnicy z Polski z roczników 2000-2002, którzy uzyskali kwalifikacje startowe. Wśród nich ostrołęczanie: Wiktor Trzciński w kategorii wagowej do 81 kg i Marcin Kulesza w kategorii wagowej do 89 kg.

Wiktor z wynikiem 180 kg w dwuboju (77 kg w rwaniu oraz 103 kg w podrzucie) zajął 14. lokatę. Natomiast Marcin z wynikiem 211 kg w dwuboju wywalczył 9. miejsce, zarazem ustanawiając w trzeciej próbie rekord życiowy w rwaniu - 94 kg, a w podrzucie zaliczył 117 kg.

Podsumowując występ naszych zawodników, trzeba przyznać, że liczyliśmy na wyższą lokatę Wiktora. Start Marcina uważamy za udany ponieważ wystartował on w niższej kategorii wagowej tj. do 89 kg, a dotychczas występował do 96 kg. Pozdrawiamy naszych sympatyków