MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ugodził brata nożem. Tragiczny finał rodzinnego spotkania. Co ustaliła prokuratura? 22.04.2022

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Fot. 123rf
Ostrowscy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który podczas zakrapianego alkoholem spotkania ugodził nożem swojego 38-letniego brata. Zraniony mężczyzna zmarł. 32-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W sobotę 16.04.2022 w nocy dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał informację o awanturze między dwoma braćmi, podczas której jeden został ugodzony nożem. Miało do niej dojść na terenie gminy Wąsewo.

Funkcjonariusze ustalili, że podczas zakrapianego alkoholem spotkania braci doszło do awantury. W pewnym momencie 32-latek chwycił za nóż i ugodził 38-letniego brata, niestety mężczyzna zmarł na miejscu. Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu 32-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania

- okoliczności tego zdarzenia podaje mł. asp. Marzena Laczkowska, rzeczniczka ostrowskiej policji.

Sąd we wtorek 19.04.2022 rozpatrzył pozytywnie wniosek prokuratury i postanowił zastosować wobec 32-latka trzymiesięczny areszt.
Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Ustalenia prokuratury

Prokuratura Rejonowa Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko Adamowi K. podejrzanemu o to, że 16 kwietnia 2022 roku w miejscowości Trynosy Osiedle, gmina Wąsewo, pozbawił życia swojego brata, Stanisława K.

Jak ustalono w toku śledztwa 16 kwietnia 2022 roku o po godzinie 21.00 pomiędzy braćmi Stanisławem K. i Adamem K. doszło do awantury domowej, podczas której podejrzany uderzył brata dwukrotnie z otwartej ręki i popchnął go o ścianę. Stanisław K. upadł na podłogę. Wtedy Adam K. poszedł do kuchni po nóż przeznaczony do porcjowania mięsa. Po powrocie do pokoju kucnął przy bracie i zadał mu 2 rany kłute klatki piersiowej. Wyniku zadanych ran, pokrzywdzony zmarł na miejscu.

- podaje Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej.

Sprawca został zatrzymany w dniu 16 kwietnia 2022 roku o godzinie 22.40.

18 kwietnia 2022 roku przeprowadzono sekcję zwłok denata. W wyniku badania sekcyjnego ustalono bezpośrednią przyczynę zgonu. Biegły wskazał, iż obie rany kłute zadane pokrzywdzonemu, były śmiertelne. Tego samego dnia przeprowadzono czynności z udziałem podejrzanego. Adam K. przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, wskazując jednocześnie przebieg zdarzenia i motywy popełnionej zbrodni.

Adam K. podczas awantury domowej dwukrotnie ugodził Stanisława K. nożem kuchennym w przednią powierzchnię klatki piersiowej, powodując obrażenia ciała w postaci rany kłutej klatki piersiowej po stronie prawej penetrującej przez powłoki i ścianę klatki, chrząstki żeber III-V, miąższ prawego płuca z następowym krwotokiem do jamy opłucnej, rany kłutej klatki piersiowej penetrującej przez powłoki i ścianę klatki piersiowej, część kostną V żebra, worek osierdziowy, osierdzie, do mięśnia ściany przedniej lewej komory na głębokość około 0,4 cm oraz linijne zadrapanie u podstawy powieki dolnej oka lewego, w wyniku czego wskutek odniesionych obrażeń pokrzywdzony poniósł śmierć na miejscu- przedstawia szczegółowy opis obrażeń prokuratura.

19 kwietnia 2022 roku Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej uwzględnił wniosek Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec Adama K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnienie zbrodni zabójstwa podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Zobacz inne materiały z powiatu ostrowskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki