Udany początek sezonu juniorów Energi Pekpol. Zobacz zdjęcia i wideo

Podopieczni Włodzimierza Nowaczyka zaprezentowali się z dobrej strony.
Podopieczni Włodzimierza Nowaczyka zaprezentowali się z dobrej strony. A. Dobkowski
Bardzo udanie rozgrywki I ligi mazowieckiej juniorów rozpoczęli siatkarze Energi Pekpol Ostrołęka. Podopieczni trenera Włodzimierza Nowaczyka pokonali kolejno Huragan Wołomin i Metro II Warszawa. Oba mecze zakończyły się zwycięstwami 3:1.

Energa Pekpol Ostrołęka - Metro II Warszawa

Mimo, że biało-czerwoni nie należą do faworytów rozgrywek to pokazali, że drzemią w nich duże możliwości. Na inaugurację I ligi ostrołęczanie pokonali Huragan Wołomin. W drugim secie podopieczni trenera Włodzimierza Nowaczyka popełnili sporo błędów i oddali partię 21:25. W pozostałych odsłonach spotkania odnosili zwycięstwa do 23, 17, i 22. W efekcie zapisali na swoim koncie komplet punktów.

Trudniejszym spotkanie dla naszych siatkarzy była druga konfrontacja z zespołem Metro II Warszawa. Spotkanie również zostało rozegrane w sali sportowej ZSZ nr 1 przy ulicy 11 Listopada, a kibice obejrzeli niezwykle emocjonujące widowisko. Nasi siatkarze wygrali pierwszą partię 25:23. W drugiej mimo, że przegrywali już 20:24, potrafili wykonać sześć punktowych akcji i odnieść zwycięstwo.

W trzeciej partii spotkania goście zdołali wygrać 26:24, ale decydujące słowo należało do podopiecznych Włodzimierza Nowaczyka, którzy wysoko wygrali czwartego seta 25:16 i w całym meczu triumfowali przy stanie 3:1.

Energa Pekpol Ostrołęka - Huragan Wołomin 3:1 (25:23, 21:25, 25:17, 25:22)