Udane starty młodych pływaków Piątki

Trener Edward Dawid i jego podopieczni mieli powody do zadowolenia.
Trener Edward Dawid i jego podopieczni mieli powody do zadowolenia. Fot. Archiwum klubu
Z udziałem prawie 300 zawodniczek i zawodników reprezentujących 21 klubów z całego kraju w miniony weekend rozegrane zostały VII Zawody Pływackie o puchar burmistrza Giżycka. W tak mocno obsadzonych zawodach bardzo dobrze spisali się zawodnicy z Ostrołęki reprezentujący barwy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którzy w składzie trzyosobowym zdobyli w sumie sześć medali oraz specjalny puchar.

Bezkonkurencyjny okazał się Dawid Świercz, który zdobył trzy złote medale na dystansach: 50 m, 200 m i 400 m stylem dowolnym. Dawid dodatkowo stanął na drugim stopniu podium zdobywając srebrny medal na 100 m stylem dowolnym. Bardzo dobrze spisał się również Patryk Antośkiewicz, który dwukrotnie zajął trzecie miejsca w swoich wyścigach finałowych, zdobywając dwa brązowe medale ma 50 m stylem motylkowym i 400 m stylem dowolnym.

Trzeci nasz zawodnik Bartosz Antośkiewicz, mimo, że startował z zawodnikami o rok starszymi osiągnął bardzo dobre wyniki na 50 m i 100 m stylem dowolnym.
W trakcie zawodów prowadzona była również klasyfikacja wielobojowa dla poszczególnych kategorii wiekowych. W niej na drugim miejscu został sklasyfikowany Dawid Świercz otrzymując puchar z rąk burmistrza Giżycka.

- Występy naszych zawodników należy uznać za bardzo udane zarówno pod względem zdobytych medali jak i osiągniętych czasów, które napawają optymizmem przed kolejnymi poważnymi startami. Cieszą zarówno medale Dawida Świerszcza i Patryka Antośkiewicza, jak i wyniki uzyskane przez Bartosza Antośkiewicza, który mimo startu w grupie z zawodnikami starszymi pokazał, że już niebawem miejsca na podium będą w jego zasięgu - skomentował występ swoich podopiecznych trener UKS Piątka Ostrołęka, Edward Dawid.