Udane sprawdziany ostrołęckich lekkoatletów w stolicy. Zobacz wideo

Bardzo dobrze na starcie sezonu zaprezentował się Klaudia Borkowska.
Bardzo dobrze na starcie sezonu zaprezentował się Klaudia Borkowska. A. Dobkowski
Bardzo obiecujące starty w pierwszym starcie w nowym sezonie zaliczyli podczas halowego mityngu w stolicy kraju reprezentanci ostrołęckich klubów OKLA i UKS Siódemka. Podczas zawodów padło wiele wartościowych wyników.

Klub OKLA Ostrołęka do zawodów wystawił bardzo liczną reprezentację z grup wiekowych od młodzika do seniora. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się młodzicy. Klaudia Borkowska, która wygrała dwie konkurencje, sprint na 60 m w czasem 8,41 s oraz 200 m z wynikiem 28,36 s. Na drugich miejscach uplasowali się Aleksandra Gruz w biegu na 600 m z czasem 1;53,22 i Radosław Mateusiak w biegu na 60 m z czasem 7,71. W rywalizacji sprinterów w wyścigu na 60 m czwarte miejsce wywalczył Patryk Werbanowski - 7,86 s.

Wśród juniorów młodszych (rocznik 96/97) bardzo dobrze wypadła świeżo upieczona reprezentantka kraju Magdalena Żebrowska, która z wynikiem 5,35 m zajęła drugie miejsce. Również drugie miejsca wywalczyli Klaudia Żyłowska w skoku wzwyż - 140 cm oraz Bartosz Kurzych w pchnięciu kulą 5 kg z wynikiem - 14,62 m.

- Przed nami jeszcze dwa mityngi i wówczas przyjdzie czas na ocenę pierwszych startów - podkreśla trener szkoleniowiec OKLA Marek Kwiatkowski. - Trzeba podkreślić, że po pierwszym starcie cieszą nas osiągnięcia najmłodszych zawodników, z których możemy mieć dużą pociechę w biegach przełajowych, a następnie w sezonie letnim na otwartym stadionie.

W zawodach w Warszawie wystartowali także zawodnicy klubu UKS Siódemka. Najlepiej z nich wypadła juniorka Katarzyna Gwiazda, która poprawiając halowy rekord życiowy wygrał konkurs skoku w dal - 5,59 m. Drugie miejsce w biegu na 600 m juniorek młodszych wywalczyła Martyna Budziłek - 1:52,20, a trzecie w biegu na 600 m juniorek Katarzyna Łępicka - 1:47,97.

Zobacz eliminacyjny bieg na 60 m młodzików z udziałem Radosława Mateusiaka i Patryka Werbanowskiego z OKLA Ostrołęka: