Udane sprawdziany OKLA w I Międzynarodowym Mityngu Łomżyńskim

Kinga Abramczyk była piąta w gronie młodziczek na 300 metrów.
Kinga Abramczyk była piąta w gronie młodziczek na 300 metrów. OKLA Ostrołęka
Kolejne sprawdziany mają za sobą lekkoatleci OKLA Ostrołęka. Tym razem reprezentanci naszego klubu wzięli udział w I Międzynarodowym Łomżyńskim Mityngu Prefbet Śniadowo Łomża.

W zawodach w konkursie skoku w dal zwyciężyła Magdalena Żebrowska z wynikiem 5,56 m przy niesprzyjającym wietrze -0,9 m/s.
- Ten start potraktowaliśmy jako trening - podkreśla Bartosz Witkowski. - Magda nie potrafiła się tego dnia odnaleźć na rozbiegu. Rozmawialiśmy po po konkursie i wyciągnęliśmy wnioski. Mam nadzieję, że w kolejnych startach będzie już tylko lepiej.

Na piątym miejscu uplasowała się Kinga Abramczyk w biegu na 300 metrów młodziczek z czasem 44,01 s, będącym nowym rekordem życiowym. Również piąte miejsce w zawodach zajęła Aleksandra Olewiecka w sprincie na 100 m z czasem 13,03 s w kategorii open. Tuż za nią uplasowała się Klaudia Borkowska, z wynikiem 13,30 s. To nowy rekord życiowy podopiecznej trenera Bartosza Witkowskiego.

W tej samej konkurencji startowała jeszcze Anna Grala, które wynik 13,64 s dał ósmą lokatę. W biegu na 1000 metrów młodziczek Wiktoria Orzoł z czasem 3:23,92 zajęła dziewiąte miejsce i ustanowiła nowy rekord życiowy. Dziesiąta w skoku w dal była z kolei Dominika Sęk z wynikiem 4,28 m. Dwunasta uplasowała się Anna Grala na 200 m z wynikiem 27,96 s.