Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Uczyli ich o publicznym porządku

anek
Jak zgodnie z prawem mają działać stowarzyszenia i fundacje? Kwestia ta była głównym tematem szkolenia dla organizacji pozarządowych z powiatu wyszkowskiego, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Wyszkowie oraz Federację Organizacji Służebnych Mazowia.

Spotkanie odbyło się w piątek 22 października w wyszkowskiej filii Wyższej Szkoły im. Pawła Włodkowica. Sekretarz powiatu Robert Malinowski zachęcał organizacje pozarządowe do udziału przy opracowywaniu programu współpracy na rok 2005. Skarbnik powiatu Anna Anuszewska przedstawiła nowe zasady korzystania z pomocy finansowej przez organizacje pozarządowe, które przewiduje ustawa o organizacjach pożytku publicznego.
O organizacyjnych i prawnych problemach stowarzyszeń i fundacji mówiły z kolei Magdalena Krajewska oraz Renata Pilch, reprezentujące Federację Mazowia.
W listopadzie starostwo zorganizuje kolejne szkolenie dla organizacji pozarządowych, które tym razem poświęcone będzie zagadnieniom z zakresu księgowości. Szkolenie poprowadzi Federacja Mazowia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki