Uczniowie ZSZ nr 1 w Ostrołęce na stażu w Grecji [ZDJĘCIA]

Materiał partnera zewnętrznego
Dobiega ku końcowi projekt Fundacji Pro Futuro, w którym uczestniczyło 31 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce kształcących się w zawodzie technik mechanik. Uczniowie wzięli udział w stażu zagranicznym w Grecji.

Praktyki dla uczniów zorganizowała Fundacja Pro Futuro w partnerstwie z organizacją grecką - Youthfully Yours GR z Kilkis. Młodzież w październiku 2016 r. odbyła praktyki w ramach programu Erasmus+, jako część projektu „Staż zagraniczny szansą dla przyszłych specjalistów w zawodzie mechanik” (nr projektu 2016-1-PL01-KA102-025122) trwające dwa tygodnie.

Podczas stażu uczniowie odbywali praktyki w różnych okolicznych zakładach mechanicznych, pogłębiając swoją wiedzę potrzebną do dalszej pracy w zawodzie. Dzięki doskonale zorganizowanym zajęciom w greckich zakładach mechanicznych doskonalili umiejętności m.in. w zakresie: montażu i obsługi maszyn, wykonywania prac manualnych, usuwania usterek i wykonywania projektów, napraw, diagnostyki i zarządzania warsztatem samochodowym. Zajęcia umożliwiły uczniom utrwalenie nabytej wiedzy, zapoznanie się z technologiami wykorzystywanymi zagranicą.

Dzięki praktyce młodzież miała szansę sprawdzić swoje umiejętności w dziedzinie mechaniki zdobytych w toku dotychczasowej edukacji. Staż pomogły w kształtowaniu odpowiedniej ścieżki rozwoju zawodowego zapewniły uczniom umiejętności pozwalające na lepsze poradzenie sobie na polskim i europejskim rynku pracy. Podczas zajęć w specjalistycznych warsztatach stażyści zapoznawali się z pracą mechanika pod okiem doświadczonej kadry. Nabyte umiejętności zostały potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami otrzymanymi od organizacji wysyłającej oraz pracodawców.

W czasie wolnym stażyści realizowali program kulturowy zwiedzając Grecję oraz odpoczywali korzystając z uroków plaży, siłowni czy boisk do gry w piłkę. Zobaczyli wiele wspaniałych i ciekawych miejsc, m.in. wyspę Skiathos, która należy do archipelagu Sporady, czy wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, prawosławne klasztory w Meteorach. Ponadto mieli wiele okazji, by dobrze poznać obyczaje i kulturę Grecji – to dla nich został zorganizowany specjalny ”wieczór grecki”, podczas którego można było nauczyć się tradycyjnych tańców greckich i spróbować lokalnych potraw.

To były udane praktyki i wspaniały wyjazd!

Dodaj ogłoszenie