MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uchwały i życzenia

(ar)
Radni przy noworocznym stole
Radni przy noworocznym stole A. Rusinek
Opłatkowo-noworocznym uroczystym spotkaniem zakończyła się ostatnia w tym roku, dziesiąta sesja Rady Powiatu. Przewodniczący rady, Krzysztof Kołodziejczyk, podsumował miniony rok jako pełen trudnej, rzetelnej pracy i życzył radnym oraz pracownikom starostwa osobistych i zawodowych sukcesów w nowym roku.

Ksiądz dziekan Mirosław Mierzejewski, proboszcz parafii Chrystusa Dobrego Pasterza, mówił o najtrudniejszym polskim problemie - powszechnej korupcji, która niszczy młodą demokrację i odbiera nadzieję na jutro. Wskazywał na płynący z nauki Chrystusa obowiązek dzielenia się z bliźnimi nie tylko dobrym słowem, ale i dobrami doczesnymi.
Przed spotkaniem przy noworocznym stole radni podjęli uchwały o zmianach w budżecie 2003 roku, o wydatkach kontynuowanych w 2004 roku i o zadaniach z zakresu rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Większe dochody, większe wydatki

W końcu ubiegłego roku budżet powiatu zwiększył się o 110.125 złotych. Dodatkowe pieniądze wpłynęły z darowizny spółki Interchemal - 50 tys. zł; zwiększenia o 42 tys. subwencji oświatowej; większych wpływów z najmu w lokalach należących do starostwa (15 tys. zł) i z wynagrodzenia za obsługę zadań PFRON.
Pieniądze te przeznaczono na modernizację drogi powiatowej Sulęcin-Jelonki (dotacja z Interchemal); odprawy emerytalne oraz składki na ZUS i Fundusz Pracowniczy dla nauczycieli; na zakup oleju opałowego dla szkół; na wyposażenie starostwa w materiały biurowe i regały.
Ostatecznie budżet 2003 roku zamknął się kwotami: 31.302.534 zł dochodów i 31.838.368 zł wydatków. Z dochodów wyasygnowano 679.594 zł na spłatę zaciągniętego w poprzedniej kadencji kredytu. Deficyt powstały wskutek tej spłaty oraz zwiększonych wydatków wyniósł 1.215.428 złotych. Zostanie on pokryty w większości z wolnych środków i z pożyczki.
Wydatki na inwestycje w 2003 roku wyniosły 3.065.962 złote. Z tego 1.165.000 zł przeznaczono na inwestycje w szpitalu powiatowym - budowę zadaszenia wjazdu do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, zakup histeroskopu, dofinansowanie zakupu tomografu komputerowego, zakup sprzętu medycznego dla SOR. Drugim pod względem wielkości zadaniem inwestycyjnym była modernizacja drogi Sulęcin-Jelonki (1.171.700 zł).
Z ubiegłorocznego budżetu 133.000 zł zostało przeniesione na wydatki tegoroczne związane z kontynuacją rozpoczętych zadań: remontem sali gimnastycznej w LO im. M. Kopernika oraz remontem sali gimnastycznej w OSW w Zuzeli.

Pieniądze dla niepełnosprawnych

Powiat ostrowski w 2003 roku otrzymał 629.992 zł na zadania związane z rehabilitacją zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych. Pieniądze te wydano przede wszystkim na zwrot kosztów wynagrodzeń osób niepełnosprawnych (98.662 zł), szkolenia dla niepełnosprawnych (49.261 zł), pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej (35.000 zł); dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych (150.000 zł); dofinansowanie sprzętu komputerowego (indywidualne wnioski osób niepełnosprawnych) - 130.585 zł; dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla indywidualnych osób (77.183 zł); dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny (67.256 zł); wydatki na kulturę, sport i rekreację osób niepełnosprawnych (21.967 zł).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki