Tym razem był tylko remis.

Mirosław Dylewski
Szczypiornistki UKS "2" Małkinia, pomimo słabszej niż dotychczas gry, nadal pozostają niepokonane. W ostatnim meczu z "Jutrzenką" Płock, po zaciętej walce wywalczyły remis 23:23. Mecz należał do bardzo trudnych, dziewczęta grały nierówno, popełniały sporo błędów, nie wykorzystywały 100% sytuacji.

W pierwszej połowie spotkania bramki wpadały na przemian. Płock prowadził jedną bądź dwoma, następnie małkinianki wyrównywał. W 20 minucie zespół "Dwójki" wyszedł na prowadzenie (7:8), ale na krótko. Pierwsza część spotkania zakończyła się zwycięstwem 14:13 Jutrzenki.

- Podczas przerwy w szatni nasi trenerzy usiłowali zmobilizować zespół do lepszej gry - opowiadał po spotkaniu prezes UKS "2" Małkinia Leszek Dębek. - Dziewczyny wiedziały, że coś im nie wychodzi. II połowa meczu zaczęła się utratą bramki,
a w 38 minucie dziewczyny stanęły w miejscu, straciły kolejno pięć bramek. Piłkarki Jutrzenki w tym momencie poczuły, że wygrały mecz. Dziewczęta nie poddały się i w ciągu 3 minut odrobiły straty doprowadzając do remisu 21:21. Był to najlepszy moment gry naszych dziewcząt. Ostatnie 10 minut meczu mogły doprowadzić nas do zawału serca. Na parkiecie trwała zacięta walka. Jutrzenka odskoczyła na dwie bramki. W 52 minucie szczypiornistki z Płocka prowadziły już tylko jednym punktem. Przez następne 7 minut nie padła żadna bramka po obu stronach. W 59 minucie Dominika Kłosiewicz strzeliła z karnego doprowadzając do remisu 23:23.

Przy wykorzystanych wszystkich sytuacjach UKS mógłby wygrać ten mecz nawet 10 bramkami. Mimo remisu UKS "Dwójka" nadal jest liderem ligi juniorek nie ponosząc żadnej porażki w tym sezonie. Awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski jest już coraz bliżej.

W niedzielę 6 grudnia zawodniczki z Małkini grają kolejne wyjazdowe spotkanie z AZS AWF Warszawa. Trzymajmy wszyscy mocno kciuki.