MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tydzień w gminach

jaz
Kadzidło. Odnowiony cmentarz. Młodzież z publicznego gimnazjum im. Aleksandra "Wilka" Krzyżanowskiego wyremontowała cmentarz mariawitów w Długim Kącie.

Dwa tysiące zł na remont udało się zdobyć z realizowanego w Myszyńcu programu Pracowni Umiejętności. Oficjalne otwarcie odnowionego cmentarza odbędzie się w sierpniu, kiedy to kościół mariawitów będzie obchodził 100-lecie istnienia.
Łyse. Żwirówka z zewnętrznych funduszy. 40 tys. zł z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych dostanie gmina na budowę drogi żwirowej między Łączkami a Dudami Puszczańskimi. Całkowita wartość robót wynosi ok. 120 tys. zł.
Łyse. Asfalty w sierpniu. Gmina rozstrzygnęła przetargi na budowę asfaltowych dróg Zalas-Wejdo oraz Łyse-Pupkowizna. Przetargi na obie drogi wygrała ostrołęcka Ostrada. Firma wraz z zaległościami w samych Łysych ma do wyasfaltowania ok. 10 km dróg.
- Mam obietnicę prezesa, że w sierpniu firma wejdzie do nas z pracami - mówi wójt Wiesław Kowalikowski.
Troszyn. Centrum na odpust. Prace związane z przebudową centrum wsi zaawansowane są już w ok. 80 proc. Skończyły się roboty związane z asfaltowaniem, obecnie budowane są fontanny na placu przed kościołem. - Chcemy uporać się z zakończeniem wszystkich prac do 23 sierpnia, kiedy to w naszym kościele będzie odpust na św. Bartłomieja - mówi wójt Edwin Mierzejewski.
Troszyn. Ruszają wodociągi. Gmina rozstrzygnęła przetarg na budowę wodociągów w miejscowościach Budne i Opęchowo. W dalszym etapie, jeszcze w tym roku, wójt chce zwodociągować Łątczyn i Dzbenin, jednak na razie nie zostały rozstrzygnięte przetargi na budowę wodociągów w tych wioskach.
Lelis. Gruntowny remont szkoły. Trwa gruntowny remont Zespołu Szkół w Łęgu Przedmiejskim. Wymieniany jest dach, podłogi, kanalizacja, odnawiane są ściany. Jednocześnie w szkole powstanie biblioteka, bo do tej pory mieściła się ona w wynajmowanym, prywatnym budynku. - Prace są zaawansowane w ok. 60 proc. - ocenia wójt Stanisław Subda. Łączna wartość wykonywanego remontu to ok. 300 tys. zł. 1/3 tej kwoty gmina zdobyła z Urzędu Marszałkowskiego.
Lelis. Budują drogi. Ostrołęcka Ostrada wykonuje sześć odcinków dróg w gminnych wioskach, łączna ich długość to 5,3 km. Nowe asfalty otrzymają drogi w miejscowościach: Łęg Przedmiejski, Kurpiewskie, Szafarczyska, Durlasy, Szafarnia, Olszewka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki