MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tutaj dostaną skrzydeł

Ewelina Przygoda
35 osób weźmie udział w rocznym projekcie "Klub Integracji Społecznej - Twoją Szansą", realizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie. Beneficjenci podwyższą swoje kwalifikacje zawodowe, poprawią stan zdrowia i zwiększy się ich poczucie własnej wartości.

Projekt kosztuje 286 tys. 584 zł i jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Na jednego beneficjenta przypada 8 tys. 188 zł. Jest realizowany od 1 września do 31 sierpnia 2011 roku. KIS ma na celu zwiększyć szanse na równoprawny udział w życiu społecznym, rodzinnym i zawodowym osób: bezrobotnych, doznających przemocy w rodzinie oraz z nadwagą i otyłością. Będzie to możliwe poprzez szkolenia i kursy zawodowe, warsztaty psychologiczne, poradnictwo specjalistów i spotkania grup samopomocowych. Dyrektor OPS Agnieszka Mróz powiedziała, że projekt pisano półtora roku temu. Dopiero w sierpniu 2010 roku przyszła decyzja o jego akceptacji.
- Klub to kolejne działanie, realizowane przeciwko wykluczeniu społecznemu. Działań podejmowanych przez OPS jest wiele i chwalą się one same. Poprzez ich realizację widać naszą ciężką pracę, dlatego dziękuję wszystkim pracownikom - wyjaśniła.
Koordynatorem projektu jest Katarzyna Woźniak, która w jego realizacji będzie współpracowała z kilkoma specjalistami m.in. z: psychologiem, radcą prawnym, doradcą zawodowym, policjantem, lekarzem, dietetykiem czy trenerem zajęć ruchowych.
Burmistrz Grzegorz Nowosielski podkreślił, że program profesjonalnie przygotuje jego uczestników do równoprawnego uczestnictwa w życiu.
- Pracy jest coraz więcej, ale też pracodawcy są coraz bardziej wymagający. Dzięki projektowi będziecie konkurencyjni na rynku pracy. Znam część z osób, które będą z wami współpracowały i to są wysokiej klasy specjaliści - stwierdził.
Przewodniczący Rady Miejskiej Józef Biernacki dodał, że oby nigdy nie brakowało pieniędzy na takie projekty. Hanna Jankowska, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, tłumaczyła, że zdrowy styl życia i integracja jest jej bliska.
- Klub to miejsce, gdzie człowiek spotyka się z drugim człowiekiem, jak w domu. Tu dostaniecie skrzydeł i potrzebną pomoc - zwróciła się do beneficjentów projektu.
Jeden z uczestników spotkań w ramach Klubu podziękował za tą możliwość rozwoju.
- Zawsze działałem społecznie. Od ośmiu lat jestem bezrobotny i sam, jak palec. To przykre. Dzięki projektowi może będzie nam lepiej - powiedział.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki