Trzynaście medali WOPR-OS w Zimowych Mistrzostwach Polski

Reprezentacja WOPR-OS udanie rywalizowała w Szczecinie
Reprezentacja WOPR-OS udanie rywalizowała w Szczecinie Arkadiusz Dobkowski
Aż trzynaście medalowych lokat wywalczyli reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka prowadzeni przez trenera Dariusza Małkowskiego w VIII Zimowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się na 50-metrowym basenie w Szczecinie.

Do rywalizacji w zawodach przystąpili w barwach WOPR-OS: Karolina Kaczyńska, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Adam Wiśniewski. Świetny występ w zawodach zapisał na swoim koncie Hubert Nakielski, który zdobył aż osiem medali, w tym dwa złote, pięć srebrnych i brązowy.

- Rywalizacja Huberta ze starszymi zawodnikami była bardzo efektowna i pełna zaangażowania - podkreśla trener WOPR-OS Dariusz Małkowski. - W indywidualnej klasyfikacji generalnej Hubert Nakielski zdobył tytuł najlepszego zawodnika w Polsce w kategorii junior, a w kategorii open wśród seniorów uplasował się na czwartej pozycji.

Karolina Kaczyńska największe szanse na medal miała w konkurencji 100 m ratownik, a do brązowego medalu zabrakło jej zaledwie 0.15 sekundy. Mateusz Adamowski w kategorii junior młodszy zdobył brązowy medal na 100 m kombinowane z czasem 1:21.51 i ustanowił nowy rekord życiowy.

Najmłodszy reprezentant WOPR-OS Kamil Bojarski zanotował kilka dobrych występów, ale nie zdołał stanąć na podium rywalizacji. W ostrołęckiej reprezentacji w kategorii młodzik wystartował także Adam Wiśniewski, który na co dzień trenuje i mieszka w Żyrardowie. Adam w swoich startach zdobył trzy złote medale, na 100 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina i 100 m ratownik oraz srebrny na 100 m holowanie manekina w płetwach. Uzyskane wyniki zapewniły mu miano najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej.

- W całym sezonie wywalczyliśmy 103 medale, z czego 50 złotych, 27 srebrnych i 26 brązowych - mówi trener WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Z pewnością wszystkim zawodniczkom i zawodnikom należą się duże brawa, a także chwila wytchnienia w kolejnych startach już w 2017 roku.