Trzy złote medale Mistrzostw Polski Angeliki Wikieł!

Angelika Wikieł wysoko zawiesiła sobie poprzeczkę w tym sezonie.
Angelika Wikieł wysoko zawiesiła sobie poprzeczkę w tym sezonie. A. Dobkowski
Świetny start w Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich zaliczyła zawodnika UŚKS Ostrołęka Angelika Wikieł. Wychowanka trenera Włodzimierza Janczewskiego zdobyła aż trzy złote medale w stylu klasycznym

Już przed mistrzostwami wiele wskazywało na to, że nasza zawodniczka może pokusić się o bardzo dobre wyniki, które dadzą jej miejsca na podium. W pierwszym starcie na 50 metrów Angelika Wikieł uzyskała wynik 32,95 s i wyprzedziła znacznie kolejną na mecie Izabelę Jakubowską z Olimpijczyka Aleksandrów Łódzki - 34,28 s.

W kolejnym dniu zawodów Angelika Wikieł zdobyła kolejny złoty medal na 100 metrów stylem klasycznym z wynikiem 1:11,34. Rewelacyjny w wykonaniu zawodniczki UŚKS Ostrołęka był start na dystansie dwukrotnie dłuższym, gdzie uzyskała wynik 2:30,61 i o blisko sześć sekund wyprzedziła drugą w rywalizacji Paulinę Majszutowicz z MKP Szczecin - 2:36,45.

Ostrołęczanka za wynik osiągnięty w tym wyścigu otrzymała 713 punktów, co przełożyło się na drugie miejsce w rankingu Mistrzostw Polski Juniorów. Angelika Wikieł z trzema złotymi medalami uplasowała się w klasyfikacji medalowej na dziewiątej pozycji.

Dla ostrołęczanki najważniejszymi startami w tym sezonie mają być mistrzostwa świata i Europy w kategorii juniorów, na które podopieczna trenera Włodzimierza Janczewskiego musi w ciągu najbliższych tygodni wywalczyć sobie minima.