Trzy pytania do Jacka Bachańskiego

Jarosław Sender
- Polskie Stronnictwo Ludowe jest jednym z nielicznych ugrupowań politycznych w powiecie wyszkowskim, które cyklicznie i tak regularnie spotyka się, naradza, dokonuje oceny poczynań władz miejskich i powiatowych, kieruje do niej wnioski, no a ostatnio oficjalnie rozpoczęło dyskusję o przygotowaniach do przyszłorocznych wyborów samorządowych. Widać, że to Państwa zamierzona strategia. Czy ona się sprawdza?

- Rzeczywiście, nie są to przypadkowe działania, ale pewna strategia. Strategi kolejnych małych kroków, celów pośrednich, przybliżających nas do celu głównego. Swoją funkcję szefa Miejsko-Gminnego Zarządu PSL w Wyszkowie objąłem ponad półtora roku temu i wówczas jasno nakreśliłem moje cele i założenia. Najważniejszym było wzmocnienie pozycji Polskiego Stronnictwa Ludowego w mieście. Jesteśmy bowiem partią kojarzoną raczej z wsią, a przecież mamy wiele do zrobienia także w obszarze miejskim. W tym celu powołaliśmy koło miejskie PSL w Wyszkowie, liczące dwunastu członków, na którego czele stanął Krzysztof Rogowski. Nie jest to ostatnie koło w mieście, będzie ich z pewnością więcej. Utworzyliśmy stronę internetową (www.pslwyszkow.blox.pl), którą także będziemy stale ulepszać i modyfikować. Cyklicznie spotykamy się i dyskutujemy w gronie miejsko-gminnego zarządu, aby wypracować kolejne cele i wnioski na przyszłość.

- Na ostatnim zebraniu, 31 lipca, poczyniliście już Państwo pierwsze przymiarki do zbliżającej się coraz większymi krokami kampanii przed wyborami samorządowymi, które czekają nas w 2010 roku. Czy zapadły już jakieś ustalenia dotyczące ewentualnych koalicji? Czy PSL wystawi swojego kandydata na burmistrza?

- Konkretne decyzje jeszcze nie zapadły. To była swoista burza mózgów. Każdy z członków zarządu przedstawił swoją koncepcję i trzeba będzie wypracować spójne, wspólne stanowisko. Ale póki co jest na to za wcześnie. Najpierw potrzebna jest analiza. Myślę, że bardziej konkretne decyzje dotyczące koncepcji i strategii wyborczej zapadną jesienią. Do tego czasu powinien też powstać zarys programu wyborczego, nad którym zespół roboczy rozpocznie wkrótce pracę. Czy wystawimy kandydata na burmistrza - to temat jeszcze do dyskusji. Mamy oczywiście takie osoby, które mogłyby wystartować, ale nie chcę podawać nazwisk. Poczekajmy na decyzje zarządu. Z pewnością będą one związane z oceną dotychczasowych działań aktualnych władz samorządowych: burmistrza, starosty, radnych, koalicji. Nasze decyzje będą też uzależnione od tego, jakie komitety wyborcze się zawiążą i jakie będą miały propozycje programowe i kadrowe.

- A jeśli chodzi o Państwa ocenę pracy władz samorządowych obecnej kadencji, to jak ona wygląda?

- Każdy z członków zarządu przedstawił własną opinię. Dyskusja była burzliwa. Opinie są różne. Jedna osoba odbiera coś pozytywnie, ale niekoniecznie inna musi się z nią w tej ocenie zgadzać. Zatem oceny były różne - od umiarkowanie negatywnych po pozytywne.

Rozmawiała Elwira Kosewska

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Politycy PSL lanie wody mają we krwi, chyba ją dziedziczą razem z ojcowizną. Jacek Bachański z pewnością szykuje się juz do przyszłorocznych wyborów na burmistrza więc po co te uniki - trzeba otwarcie powiedzieć, że się bedzie kandydować żeby społeczeństwo mogło się przyjrzeć i wyciągnąc wnioski

o
observer

Czy to nie przypadek, że burmistrzowie Wyszkowa, którzy byli i są z komitetów wyborczych, które są aktywne tylko w okresie samorządowej kampani wyborczej mają zarzuty sądowe?

Ż
Żartowniś

Nie dziwię się, że małodoświadczony Jacek Bachański, będąc pod wływem urody, wdzięku i intelektu pani redaktor Elwiry, nie był w stanie wiele sensownego powiedzieć. Gdyby ochłonął to ta rozmowa wyglądałaby tak:
- pytanie: Czy PSL wystawi swojego kandydata na burmistrza?
- odp. : W 2010 roku w wyborach samorządowych PSL wystawi swojego kandydata na burmistrza. W 90 proc. tym kandydatem będę ja, Jacek Bachański. Te 10 proc. zostawiam sobie na przekonanie mojej żony gdyż uczestnictwo w wyborach pochłania dużo czasu. Głosowanie obecnie na PSL to decyzja bardzo przemyślana, bo właściwie informacji o planach, programie i opiniach ludzi z PSLu w gazetach lub mediach ogólnopolskich jest niewiele albo są artykuły nam nieprzychylne. Dlatego w mediach lokalnych i internecie będę przedstawiał nasze plany i zamierzenia dotyczące działań w wyszkowskim samorządzie.
- pytanie: Czy PSL idzie do wyborów samorządowych w koalicji czy oddzielnie?
- odp. : PSL w wyborach do samorządu gminnego będzie miał swoją listę wyborczą, na której znajdą się nasi członkowie, sympatycy czy zaproszone osoby. Oczywiście jeśli znajdą się w ordynacji wyborczej nowe rozwiązania i będą dla nas korzystne to je zastosujemy jak 4 lata temu blokowanie list.
- pytanie : O jakim wyniku myśli PSL w wyborach samorządowych w 2010 roku?
- odp. : Każdy wynik przyjmiemy z pokorą od naszego suwerena czyli społeczeństwa naszego miasta i gminy. Byliśmy w pierwszej trójce ugrupowań politycznych w trakcie wyborów do Europarlamentu czyli ludzie darzą nas sympatią. Przyszłoroczne wybory samorządowe to będzie powrót do głosowania na partie polityczne.Tylko one są w stanie przedstawić całościowy program rozwoju i modernizacji naszego miasta i gminy, mając swoich przedstawicieli w samorządzie gminnym, powiatowym czy w Sejmiku wojewódzkim.Mają też swoich przedstawicieli w parlamencie czy rządzie. Mając takie wsparcie to tylko od naszych szefów powiatowych czy gminnych zależy jak będziemy wypadali na tle innych.
W wyborach samorządowych myślimy o stanowisku burmistrza lub wiceburmistrza i 3 radnych gminnych i 2 powiatowych z naszej gminy.
Jęsli będzie druga runda i nie będzie naszego kandydata to będziemy głosować na kandydata PiSu lub PO.

Dodaj ogłoszenie