Trzy pytania do Jacka Bachańskiego, prezesa PSL w Wyszkowie

Rozmawiała E. Kosewska
E. Kosewska

- Dość zaskakujący komunikat wydał po swoim ostatnim posiedzeniu Zarząd Miejsko-Gminny PSL w Wyszkowie. Jak się z niego dowiadujemy: "Krytycznie odniesiono się do zakresu i formy współpracy z władzami miasta. Od poprawnej na początku kadencji do jej osłabienia w drugiej połowie". Z czego wynika tak nagła krytyczna ocena współpracy z samorządem miejskim po trzech latach kadencji?

- Komunikat prasowy przedstawia to, co sądzą członkowie zarządu. Ale to nie była jednogłośna opinia całego zarządu. Członków zarządu jest dwudziestu. Nie było w tej sprawie głosowania, nie było żadnego stanowiska. Po prostu ten komunikat odzwierciedla różne opinie członków zarządu na temat współpracy z samorządem miejskim i burmistrzem. To nie jest tak, że jednoznacznie źle wszyscy to oceniają, ale krytyczne głosy też były i chcieliśmy je uczciwie zaprezentować w komunikacie z posiedzenia.
Nie można powiedzieć jednoznacznie, że współpraca była bardzo zła albo bardzo dobra. To nie jest tak, że jesteśmy jednoznacznie krytycznie nastawieni do burmistrza. Po prostu z początku ta współpraca wyglądała inaczej, bo był duży kredyt zaufania do burmistrza. Potem stopniowo rozmów było coraz mniej. Choć nie powiem, jeśli chodzi o zgłaszanie problemów, to reakcja burmistrza była bardzo szybka. Uczestniczył też w posiedzeniach zarządu. No ale są plusy i minusy. Pewne elementy po prostu zarząd PSL postrzega negatywnie. Najbardziej członkowie narzekali na brak swojego reprezentanta w gminie. Dopóki pracował w Urzędzie Miejskim Jan Milkowski, to te relacje wyglądały inaczej. Ale odszedł na emeryturę i już takiego kontaktu nie ma.

- No ale przecież macie Państwo w Radzie Miejskiej swojego przedstawiciela. Radny Zygmunt Koński jest członkiem PSL i chyba najlepiej powinien reprezentować interesy Ludowców.

- Ta sytuacja jest bardzo złożona. Zygmunt Koński jest naszym członkiem, ale nie utożsamia się z nami. Startował w wyborach z listy Wspólnoty Samorządowej i dostał się do Rady, ale współpracy z nim nie ma. Zapraszałem go wielokrotnie na posiedzenia zarządu, ale nie przyszedł ani razu. Gdyby był we władzach statutowych partii, można by go było zawiesić, ale nie jest i sprawa jest delikatna. Trzeba będzie ją jednak "wyprostować".

- Daliście też Państwo jasny sygnał, że Grzegorz Nowosielski nie może "w ciemno" liczyć na poparcie PSL w najbliższych wyborach. W komunikacie czytamy: "Wyniki współpracy (z samorządem miejskim - red.) powodują, że niektórzy członkowie domagają się, aby wystawić własnego kandydata na burmistrza oraz zdynamizować działania na rzecz wystawienia jak największej liczby kandydatów do Rady Gminy".

- Decyzja, czy wystawimy własnego kandydata na burmistrza jeszcze nie została podjęta. Są na razie tylko przymiarki. Moja kandydatura także była wysuwana ale trzeba się jeszcze zastanowić, jakie będą korzyści, a jakie straty. My dopiero rozpoczynamy rozmowy na ten temat ewentualnego poparcia dla jakiegoś kandydata lub wystawienia własnego przedstawiciela. Nie jest powiedziane na 10 proc., że wystawimy własnego kandydata. Chodzi natomiast o to, aby w gminie wzmocnić pozycję PSL i żebyśmy mieli większy wpływ na samorząd tak jak w powiecie, bo z tej współpracy jesteśmy zadowoleni.

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mieszko

Radny Zygmunt Koński, o ile mnie wiadomo, startował z listy Wspólnoty Samorządowej. Jest radnym i jednocześnie przedstawicielem tego Komitetu Wyborczego. Czy utożsamia się z PSL, to już inna sprawa.

j
janko

PSL to partia nastawiona wyłącznie na obsadzanie stanowisk „swoimi”. Widać to ewidentnie na przykładzie Wyszkowa i tego wystąpienia wyszkowskiego zarządu PSL. Przecież ewidentnie chodzi im o stołki w urzędzie miejskim. Bachański mówi wyraźnie, że boli ich brak przedstawiciela w samorządzie. A radny Koński to co?

A
Angel

Ziutek zadajesz dziwne pytania.
Jeśli burmistrz ciągle ściemnia, jego główne motto działania to słowo "wizerunek" to trudno po 7 latach rządzenia traktować poważnie taką osobę. Wolał zajmować się np. projektami bazy pobytowej na EURO 2012 czy wariantami remontu stadionu( nie znając kosztów remontów w poszczególnych wariantach) czyli dalszym ściemnianiem, organizowaniem konferencji z Jastrzębskim z PO. Nie wiem czy tak się napalili czy robili ludzi w bambuco.A jak przyszło co do czego to ani baz pobytowych ani remontu stadionu. A przy tym okazało się, że Nowosielski był za innym wariantem a WOSiR za innym, to na co idą nasze podatki, utrzymujemy tylko masę niepotrzebnych urzędników.
Ty jak nie popracujesz to nie będziesz miał kasy i zdechniesz z głodu a burmistrz Nowosielski nic nie robi, robi ludzi w konia, dostaje za to dużą kasę i niektórzy chcą, pewnie podobni do niego, żeby był na następną kadencję. Nie dziwię się tym z PSLu, chłopski rozum mają.
Przez kilka czy kilkanaście lat budują drogę czy kanalizację za państwowe czy gminne pieniądze a nie swoje to co to za dobroć.

W
Wincenty

Wg mnie, Pan Jacek Bachański jest dobrym kandydatem na burmistrza. Młody, wykształcony, mający doświadczenie samorządowe. A co najważniejsze, wolny od nacisków i zobowiązań wobec wpływowych grup interesów, czyli nie siedzi w pewnej częsci garderoby żadnego wyszkowskiego Rycha, Zbycha, czy jak ich tam zwał.

k
kolo

Przepraszam a Pan Zygmunt Koński to niby skąd jest?

Z
Ziutek

Z wypowiedzi pana Prezesa nie wynika, co tak naprawdę boli PSL, w zakresie współpracy z samorządem i burmistrzem Wyszkowa. Może pan Prezes uświadomiłby na łamach lokalnej prasy, naszą wyszkowską społeczność. Dobrze byłoby wiedzieć przed wyborami, co się zarzuca obecnemu burmistrzowi i członkom rady. Do dzieła Panie Bachański ! Mam tylko pytanie, dlaczego jako prężna organizacja, nie wystawiliście kandydatów do Rady Miejskiej w 2006r.

Dodaj ogłoszenie