Trzy punkty nowego trenera

Ostatnie uwagi trenera Adama Popławskiego dla wychodzącego na boisko Pawła Wielgolińskiego Fot. C. Brzuzy
Arkadiusz Pyskło dwoma bramkami pożegnał odchodzącego ze stanowiska trenera Narwi Mariana Szaramę. Dwa gole strzelił też na dobry początek współpracy z nowym szkoleniowcem - Adamem Popławskim. Narew wygrała 2:1.

Na mecz z Koroną Góra Kalwaria, zespół Narwi wybiegł w składzie zbliżonym do tego z czasów Mariana Szaramy. Nowy trener zdecydował się jedynie na przesunięcie Piotra Strzeżysza ze środka na lewą stronę pomocy. Od pierwszych minut, na prawym skrzydle, zagrał też Paweł Zalewski. Gospodarze po pierwszych kilku minutach, kiedy to wyglądali na bardzo spiętych, ruszyli w końcu do ataku. Jako pierwszy strzału z dystansu spróbował Piotr Strzeżysz. Za chwilę rzucił, z kolei dobrą piłkę do Arkadiusza Pyskły. Ten jednak strzelił głową metr od bramki. Następnie atomowym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Tomasz Sadłowski. Bramka dla Narwi wisiała w powietrzu do 18. minuty spotkania. Wtedy to Paweł Zalewski, który chwilę wcześniej strzelił w spojenie, podszedł do piłki ustawionej tuż przy linii z prawej strony pola karnego. Z rzutu wolnego wrzucił piłkę wprost na głowę Arkadiusza Pyskły, który zdobył pierwszego gola. Narew nie "dobiła" przed przerwą wyraźnie słabszych rywali. Najlepszą okazję zmarnował Andrzej Kamiński (znów dobre podanie Zalewskiego). Po wznowieniu gry Korona grała coraz odważniej, aż w końcu Norbert Królikowski wyrównał strzałem z pierwszej piłki. Dopiero ta bramka rozbudziła ostrołęckich piłkarzy, którzy zagrali odważniej w ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Kamiński przedarł się prawą stroną i idealnie obsłużył Pyskłę. Temu pozostało już tylko dołożyć nogę by skierować piłkę do siatki i ustalić wynik meczu na 2:1 dla Narwi.

Adam Popławski dla "Tygodnika"

- Porównując skład kadrowy Narwi z Mlekovitą, to zastałem w Ostrołęce lepszych piłkarzy niż miałem na początku pracy w Wysokiem Maz - powiedział nam nowy trener Narwi. - Żeby osiągać wyniki trzeba jednak ostro pracować. U mnie trenuje się codziennie. Bez dobrego treningu nie będzie dobrego wyniku na boisku. A widzę tu też amatorskie podejście do piłki nożnej. Klub będzie płacił tylko za odpowiednio wykonaną pracę. Lepiej mało, a stale niż dużo, a wcale. Piłkarze będą mieli miesięczną "dożywkę". Nic poza tym. Premie meczowe tylko w przypadku zajęcia na koniec sezonu co najmniej ósmego miejsca. Taki też stawiam sobie cel, by być w pierwszej ósemce. Tabela na koniec rundy jesiennej odpowie na pytanie czy możemy myśleć o awansie do III ligi.
Narew Ostrołęka - Korona Góra Kalwaria 2:1 (1:0)
Bramki: Pyskło 18. i 83. - Królikowski 76.
Żółte kartki: J. Sadłowski, M. Roman, Dawidzki - Królikowski.
Widzów: 400.
Narew: Wielgoliński - J. Sadłowski, T. Sadłowski, Surgiewicz, Dawidzki - Strzeżysz, M. Roman (78. Wargulewski), Samsel, Zalewski (90. Duda) - Pyskło, Kamiński (88. Gutowski). n

Wyniki 7. kolejki IV ligi: Łomianki - Ursus 3:2, Wisła II - Nadarzyn 0:1, Dolcan - Szydłowianka 3:0, Piaseczno - Delta 0:0, Legia II - Polonia II 4:1, Narew - Korona 2:1, Olimpia - Hutnik 1:0, Pilica - Targówek 0:1, Pogoń - Nadnarwianka 4:3.
18. Pilica Białobrzegi 7 3 9-17

Wyniki 6. kolejki MLS: Ciółkowo - Strzegowo 2:5, Tęcza - Piast 1:2, Podlasie - Kasztelan 2:2, Skra - Korona (mecz przerwany przy stanie 3:2), Żbik - Legionovia II 4:0, Boruta - Mazowsze 1:0, Ostrovia - Ciechanów 1:0, Makowianka - Stoczniowiec 0:0.
16. ULKS Ciółkowo 6 1 7-19

Wyniki 5. kolejki LO: Wkra B. - Wieczfnianka 2:1, Wkra Ż. - Iskra 4:0, Błękitni - Małkinia 2:0, Sona - Świt II 2:1, Wkra P. - Przasnysz 2:0, Orlęta - Kryształ 0:5, Gladiator - Gwar 2:2.
14. Iskra Krasne 5 1 1-13

Wyniki 4. kolejki A-klasy: Wkra R. - Sokół 2:1, Kurpik - Szreńsk 3:3, Tęcza JBB - Wkra C. 3:1 (w 81. minucie goście zeszli z boiska po podyktowaniu karnego dla Tęczy), Pełta - Tęcza O. 4:2 bramki: J. Długołęcki, T. Długołęcki, Chroń, Zając; Mława II - Narew II 1:5 bramki: Wargulewski 2, Dąbrowski, Bałazy, Rogoziński; Orzyc - Lipowiec 4: 1, Start - Konopianka 4:2.
14. Sokół Grudusk 4 0 4-12

Wyniki 3. kolejki B-klasy: Dylewo - Korona HiD II 1:4 bramki dla Korony: Wikieł 3, Mamiński; Huragan - Bartnik 4:2, Świt - Orzeł 1:0, Mazowsze - Nasz Dom 4:2.
7. Świt Baranowo 3 3 3-7
8. DKS Dylewo 3 0 1-6