Trzy medale Mistrzostw Polski dla LKS Grom!

Zawodnicy LKS Grom Przasnysz ciężko pracowali na swoje sukcesy.
Zawodnicy LKS Grom Przasnysz ciężko pracowali na swoje sukcesy. Fot. A. Dobkowski
W dniach 8-9 maja w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski weteranów i młodzików do lat 16 w trójboju siłowym i wyciskaniu sztangi leżąc. W rywalizacji nie zabrakło reprezentantów LKS Grom Przasnysz.

Dariusz Donefner wśród weteranów (40-49lat) w kategorii do 90 kg w trójboju siłowym wywalczył wicemistrzostwo Polski w pięknym stylu. Zawodnik zdobył pierwszy medal w tej konkurencji dla klubu LKS Grom, gdyż specjalizują się wyciskaniu sztangi leżąc. Olga Jędruszczak wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski ponownie pokazała, ze należy do ścisłej czołówki zawodniczek wyciskaniu sztangi leżąc w Polsce. W kategorii 67,5 kg Olga po zaciętej rywalizacji uległa zawodniczce z Żagania i zdobyła srebrny medal.

Trzeci zawodnik klubu z Przasnysza to Jakub Szczepański, niespełna 14-sto letni zawodnik, ale jak podkreślają szkoleniowcy odporny na stres, do tego ambitny i pracowity. Jego praca nie poszła na marne, [o trudnej rywalizacji w kategorii, w której startował mistrz świata pochodzący z Władysławowa Patryk Rode. Zawodnik LKS GROM Przasnysz wywalczył w kategorii wagowej do 52,5kg brązowy medal. Klub wiąże z nim duże nadzieje na przyszłość, a najważniejsze do dobry wynik odniesiony w pierwszym poważnym starcie w karierze.

W tym roku to już czwarty medal mistrzostw Polski dla zawodników z Przasnysza. Przed zawodnikami LKS Grom jeszcze puchar polski seniorów w Tarnobrzegu, a w październiku mistrzostwa polski do lat 18. Władze klubu i zawodnicy dziękują za pomoc wszystkim, którzy wsparli ich przygotowanie do tych niezwykle ważnych i prestiżowych imprez, licząc na dalszą pomoc przy realizowaniu sportowych celów, a promowaniu gminy Przasnysz na terenie całego kraju.