Trzy medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików dla OKLA

Aleksandra Dzwigała to wciąż duża nadzieja na sukcesy ostrołęckiego OKLA
Aleksandra Dzwigała to wciąż duża nadzieja na sukcesy ostrołęckiego OKLA A. Dobkowski
Trzy medale wywalczyli zawodnicy ostrołęckiego OKLA w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików w dniach 15-16 września w Płocku.

Bardzo dobrze w zawodach spisali się zawodnicy prowadzeni przez trenerów Bartosza Witkowskiego i Radosława Grabowskiego, którzy ukończyli swoje konkurencje na pozycjach medalowych.

Złoty medal w skoku w dal zdobyła Aleksandra Dzwigała skacząc na odległość 4,94 m. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego powróciła do regularnych treningów i osiąga coraz lepsze wyniki. Srebrny medal wywalczyła z kolei druga podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego Natalia Nowak w rzucie młotem 3 kg uzyskując 20,10 m. Brązowy medal padł łupem Klaudii Komudy w rzucie młotem 3 kg z wynikiem 16,10 m. Zawodniczka trenuje pod okiem trenera Radosława Grabowskiego.

Tuż za podium na czwartym miejscu w biegu na 100 m uplasowała się Aleksandra Dzwigała z czasem 13,68 s. Na piątych miejscach uplasowali się: Klaudia Borkowska w biegu na 300 m z czasem 43,77s (rekord życiowy - trener Bartosz Witkowski), Aleksandra Gruz w biegu na 1000 m z czasem 3:21,92 (trenerka Marianna Pędzich), Aleksandra Grzyb 98 w skoku w dal z wynikiem 4,55 m (trener Marek Mierzejewski).

Szóste miejsce wywalczył Mateusz Grabowski w biegu na 2000 m z nowym rekordem życiowym - 6:31,55 (trenerka Marianna Pędzich).
Pozostałe wyniki reprezentantów OKLA: Marcin Mierzejewski w rzucie dyskiem 1 kg - 36,24 rekord życiowy i w skoku w dal 5,45 m, Paulina Kojtek w biegu na 1000 m - 3,26,92, Natalia Nowak w biegu na 100 m - 14,30 s, Paulina Grzeszczyk w biegu na 300 m ppł. - 54,34 s (rekord życiowy), Aneta Głażewska w biegu na 300 m ppł. - 58,60 s (rekord życiowy)., Sebastian Mierzejewski w biegu na 600 m - 1:51,66, Mateusz Szczepkowski w biegu na 300 m - 44,40s.

- W zawodach zdobyliśmy 14 punktów do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży, co uplasowało OKLA na czternastym miejscu na 38 sklasyfikowanych klubów i można uznać ten występ za udany - podsumował zawody sekretarz OKLA Marek Kwiatkowski.