MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzeci elementarz

(r)
Agata Smaga-Lawrenz
Agata Smaga-Lawrenz Fot. A. Rusinek
W makowskich szkołach realizowany jest program profilaktyczny na temat zagrożeń patologiami i przemocą.

Agata Smaga-Lawrenz
(fot. Fot. A. Rusinek)

- Właśnie rozpoczynamy w pierwszych klasach gimnazjalnych cykl "Trzeci elementarz" - informuje Agata Smaga-Lawrenz, koordynator ds. profilaktyki w Urzędzie Miasta. - W trzecich klasach gimnazjalnych zakończyliśmy cykl Debata - były to trzygodzinne spotkania z Danutą Drzewiecką, specjalistą ds. profilaktyki rodzinnej i szkolnej z Ciechanowa. Młodzież dyskutowała na nich o zagrożeniach we własnym środowisku. W tej chwili prowadzone są spotkania terapeutyczne w klasach piątych i szóstych. W Szkole Podstawowej nr 2 pedagog prowadzi regularne pogadanki pod hasłem "Zanim spróbujesz".
Uzupełnieniem dyskusji i zajęć profilaktycznych są spektakle teatralne o tematyce dotyczącej patologii społecznych. 9 marca gimnazjaliści obejrzeli przedstawienie "Co tam panie w polityce" na temat korupcji w wykonaniu Teatru "Lajkonik" z Krakowa. W tym tygodniu młodsze dzieci obejrzą spektakl o przemocy "Nerwus", zaprezentowany przez inny krakowski teatr.
- W ramach programu profilaktycznego prowadzone są dwie świetlice socjoterapeutyczne - przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Fundacji "O uśmiech dziecka". Widzimy coraz większą potrzebę pracy z dziećmi w takich świetlicach. Staramy się do współpracy wciągać rodziców - informuje Agata Smaga-Lawrenz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki