MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trwa budowa budynku wielorodzinnego przy ul. Wołodyjowskiego w Ostrowi Mazowieckiej. Kiedy koniec prac?

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
TBS Ostrów Mazowiecka
Trwa realizacja zadania pn. "Budowa budynku wielorodzinnego nr 21A z lokalami na wynajem przy ul. Wołodyjowskiego w Ostrowi Mazowieckiej wraz z rozbiórką budynku mieszkalnego i budynku gospodarczego".

Budynek zaprojektowano w układzie prostym z 2 klatkami schodowymi o trzech nadziemnych kondygnacjach (w tym z poddaszem użytkowym) i jednej kondygnacji podziemnej. Obiekt składa się z 2 segmentów z klatkami schodowymi o łącznej ilości 27 mieszkań: 14 lokali mieszkaniowych jednopokojowych i 13 lokali mieszkaniowych dwupokojowych.

Budynek został zaprojektowany w konstrukcji tradycyjnej murowanej ze stropami żelbetowymi, przykryty dachem dwuspadowym drewnianym z odwodnieniem zewnętrznym. W podpiwniczeniu przewidziano komórki lokatorskie, pomieszczenia techniczne, wózkownie i pomieszczenie dla gospodarza budynku.

Wykonawca, oprócz budowy nowego bloku musiał dokonać także rozbiórki istniejącego budynku mieszkalnego wielorodzinnego oraz budynku gospodarczego.

Do przetargu stanęło 8 firm. Najniższa kwota, jaką zaproponował wykonawca to 5 273 100 zł (najwyższa kwota wynosiła 7 209 209,06 zł). Wykonawcą inwestycji jest ST TWAROWSCY SP. J. z Białegostoku. Umowa z wykonawcą została zawarta 15 kwietnia 2024 roku. Wykonawca ma 19 miesięcy na realizację inwestycji.

Przedstawiciel wykonawcy ST Twarowscy spółka jawna z Białegostoku zapewnia, że wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Oddanie budynku i przekazanie do użytkowania jesienią 2025 r.

- informuje prezes Zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Mariusz Pieńkos.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki