Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trudno wymagać od wody

J. Pawłowski
Strona tytułowa ekspertyzy
Strona tytułowa ekspertyzy J. Pawłowski
Choć filtry nie działają prawidłowo a woda w kranach czasami cuchnie, ekspert z Gdańska pozytywnie ocenia działalność stacji uzdatniania wody w Ostrołęce. Jest już gotowa ekspertyza zamówiona przez prezydenta Ostrołęki.

Ekspertyza zamówiona przez Ryszarda Załuskę miała dać odpowiedź czy stacja uzdatniania wody w Ostrołęce została wybudowana prawidłowo i czy woda w ostrołęckich kranach jest dobrej jakości. Przypomnijmy, po konflikcie w miejskim samorządzie dotyczącym protokołu z kontroli radnych w wodociągach i wszczęciu śledztwa przeciw kierownictwu OPWiK, różne osoby i instytucje apelowały do prezydenta, aby zamówił poza Ostrołęką niezależną ekspertyzę dotyczącą jakości wody spożywanej przez mieszkańców.
Opracowanie prezydent zamówił na Politechnice Gdańskiej. Dr inż. Rafał Bray z Wydziału Budownictwa Wodnego i Inżynierii Środowiska na początku września przesłał roboczą wersję ekspertyzy do Urzędu Miejskiego. Do końca ubiegłego tygodnia z materiałem zapoznawali się urzędnicy

Czytaj "Tygodnik Ostrołęcki"

Jakie zastrzeżenia ma ekspert z Gdańska do działalności stacji uzdatniania wody? Czy woda z ostrołęckich wodociągów jest zdrowa?
Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w materiale zamieszczonym w "Tygodniku Ostrołęckim", który ukazuje się jak zwykle we wtorek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki