Trudne czasy dla beniaminka III ligi z Makowa Mazowieckiego

Redakcja
Beniaminek III ligi pozostaje z jednym zwycięstwem na koncie.
Kolejną porażkę na parkietach III ligi zanotowali siatkarze makowskiej Dwójki, którzy w wyjazdowym spotkaniu przegrali z UKS Spartą Grodzisk Mazowiecki 0:3.

Do wyjazdowego spotkania zawodnicy makowskiej Dwójki przystępowali po wyjazdowym zwycięstwie nad AS Łomianki 3:2. Z drużyną z Grodziska Mazowieckiego podopieczni Jakuba Miecznikowskiego zmierzyli się w sezonie 2010/2011 dwukrotnie ulegając rywalom 3:2.
Pierwszego seta obie drużyny rozpoczęły od serii błędów, co skutkowało remisem do stanu 8:8. Kolejne akcje padły łupem gospodarzy, którzy utrzymali przewagę i wygrali pierwszego seta do 16. W drugiej partii gospodarze zaprezentowali się jeszcze lepiej.

Od początku seta odskoczyli na kilka punktów i do końca partii nie pozwolili odrobić strat gościom. Dopiero przy stanie 24:19 w szeregach gospodarzy wkradło się rozluźnienie i przyjezdni odrobili część strat. Ostatecznie sił i szczęścia starczyło na zdobycie 22 punktów i gospodarze prowadzili w całym meczu 2:0. W trzeciej i jak się później okazało ostatniej partii tego spotkania goście nie odpuścili i chcieli za wszelką cenę wygrać seta. Podopieczni Jakuba Miecznikowskiego znakomicie spisywali się w bloku i na kontrze. Przy stanie 16:13 trzy punkty z zagrywki zdobył zawodnik gospodarzy i doprowadził do remisu po 16. Od tego momentu goście zdobyli zaledwie punkt i po własnych błędach przegrali trzecią partię do 17.
Po 7. spotkaniach podopieczni Jakuba Miecznikowskiego z jednym zwycięstwem na koncie zajmują przedostatnią pozycję w ligowej tabeli.

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki - UKS Dwójka Maków Mazowiecki 3:0 (25:16, 25:22, 25:17)