Trudne boje ostrowskich pięściarzy w drodze po awans

Tobiasz Orzech powalczy w finałach Mistrzostw Polski Juniorów.
Tobiasz Orzech powalczy w finałach Mistrzostw Polski Juniorów. A. Dobkowski
Reprezentanci dwóch ostrowskich klubów walczyli w eliminacjach okręgowych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów.

Obie imprezy miały miejsce w Warszawie, a obiektem zmagań była sala bokserska warszawskiej Legii. Do rywalizacji przystąpiło w sumie 55 zawodników z czternastu klubów zrzeszonych w Warszawsko-Mazowieckim Okręgowym Związku Bokserskim.

Do eliminacji strefowych w kat. 50 kg awansował Kamil Kulesza (UKS Boxing Team Ostrów Mazowiecka), który w półfinałowej walce pokonał Krystiana Siekierzyckiego (UOLKA Ostrów Mazowiecka). W finałowym pojedynku podopieczny trenera Kazimierza Jutrzenki oddał walkę walkowerem Tomaszowi Budysiowi (Champion Nowy Dwór Mazowiecki).
W kat. 57 kg z eliminacjami w półfinałowej walce pożegnał się Bartłomiej Olkowski (UOLKA Ostrów Mazowiecka), który już w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut uległ Alanowi Chmurskiemu (Champion Nowy Dwór Mazowiecki).

W kat. 63 kg zwyciężył z kolei Marcin Orzech (UOLKA Ostrów Mazowiecka). Podopieczny trenera Waldemara Pecury w pierwszej walce pokonał Martina Zaniewskiego (Victoria Ostrołęka), a w finale okazał się zdecydowanie lepszy od Bartosza Krysika (X Fight Piaseczno).

W kat. 70 kg do swojej walki nie przystąpił Marcin Kulesza (UKS Boxing Team Ostrów Mazowiecka), ale ze względu na udział w tej kategorii jedynie dwóch zawodników, awansował do eliminacji strefowych.

W gronie juniorów, walczących o awans do finałów Mistrzostw Polski bardzo dobrze zaprezentował się Tobiasz Orzech, który w kat. 69 kg w finałowej walce pewnie pokonał Bartłomieja Nowaka (Radomiak Radom), w trzeciej rundzie kładąc rywala na deski. Z dalszej rywalizacji odpadli z kolei Kacper Buratyński i Damian Gębka, którzy musieli uznać wyższość swoich rywali w półfinałowych starciach.

W efekcie do finałów Mistrzostw Polski Juniorów w Nowej Dębie awansował Tobiasz Orzech. Zawody odbędą się w dniach 13-18 maja. W dniach 24-25 maja w hali w Wojciechowicach (Ostrołęka) odbędą się z kolei eliminacje strefowe do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Rywalami pięściarzy z Mazowsza będą zawodnicy z Warmii i Mazur.