Trudne boje beniaminka z Łysych w IV lidze

Tęcza JBB Łyse zgromadziła sześć punktów
Tęcza JBB Łyse zgromadziła sześć punktów Arkadiusz Dobkowski
Piłkarze Tęczy JBB Łyse wciąż nie mogą odnieść zwycięstwa w meczach rozgrywanych przed własną publicznością. Tym razem podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego w starciu rozegranym na stadionie przy ulicy Witosa w Ostrołęce podzielili się punktami z MKS Ciechanów przy bezbramkowym remisie. W kolejnym starciu na wyjeździe ulegli z kolei rezerwom Wisły Płock 1:3.

Za nami już osiem kolejek w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej w grupie północnej. W nich podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego wywalczyli sześć punktów, odnosząc jedno zwycięstwo i notując trzy remisy. W minioną środę Tęcza JBB Łyse podzieliła się punktami z MKS Ciechanów. Jeden z faworytów do walki o awans do IV ligi mazowieckiej nieoczekiwanie stracił punkty na stadionie w Ostrołęce. Co więcej gospodarze mieli kilka dobrych okazji do strzelenia bramki i sprawienia jeszcze większej niespodzianki.
– Cieszymy się z wywalczonego punktu, ale z pewnością mogliśmy odnieść zwycięstwo w tym spotkaniu i dopisać do swojego dorobku komplet punktów – podkreślał po meczu trener Dariusz Narolewski. – Trzeba pochwalić zespół w tym meczu za ogromną wolę walki i determinację od pierwszej aż do ostatniej minuty spotkania.

Kolejnym rywalem w walce o ligowe punkty w Płocku byli piłkarze rezerw Wisły. Przerwa w rozgrywkach sprawiła, że gospodarze mogli skorzystać również z piłkarzy pierwszego zespołu z Lotto Ekstraklasy. Mimo dobrej pierwszej połowy w wykonaniu niebiesko-granatowych, w drugiej gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Wisła objęła prowadzenie po trafieniu Damiana Szczepańskiego, który wykorzystał asystę od Radosława Gałązki. W kolejnych minutach meczu gospodarze wywalczyli rzut karny po błędzie Kamila Zygmunta, który sfaulował Damiana Szczepańskiego. Jedenastkę na bramkę zamienił Radosław Gałązka, pokonując Andrija Radczenkę. Kolejne trafienie na koncie Nafciarzy zapisał Piotr Stępniak i było już 3:0. Honorową bramkę dla niebiesko-granatowych w 88. minucie mecz wywalczył wprowadzony w końcówce meczu Paweł Magdaleński.
– Dobrze radziliśmy sobie w pierwszej połowie spotkania, ale w drugiej rywal przejął inicjatywę i zdobył kluczowe bramki – stwierdził po spotkaniu szkoleniowiec Tęczy JBB Łyse Dariusz Narolewski.

Kolejne spotkanie piłkarzy Tęczy JBB Łyse czeka w niedzielę, 11 września. Rywalem podopiecznych trenera Dariusza Narolewskiego będzie Delta Słupno. Początek starcia na stadionie przy ulicy Witosa w Ostrołęce zaplanowane na godz. 17.00.

Wisła II Płock - Tęcza JBB Łyse 3:1 (0:0)
Bramki: Szczepański 50., Gałązka 65.(k), Stępniak 70. - Pa. Magdaleński 88.
Tęcza JBB: Radczenko - Sulkowski, Zygmunt, Prusinowski, K. Kamionowski (75. Kardaś) - M. Kaliszewski, Sowa (75. P. Kamionowski), Korytkowski (70. Pi. Magdaleński), Sokołowski, Wargulewski - Cichy (80. Pa. Magdaleński)

Tęcza JBB Łyse - MKS Ciechanów 0:0