Troszyn lepszy od Korony w derbach. Zobacz zdjęcia i wideo

Piotr Gutowski strzelił drugiego gola dla KS CK Troszyn.
Piotr Gutowski strzelił drugiego gola dla KS CK Troszyn. A. Dobkowski
W spotkaniu 27. kolejki rozgrywek ligi okręgowej piłkarze Korony Ostrołęka ulegli KS CK Troszyn 0:2. Spotkanie na stadionie przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach wzbudziło sporo emocji.

Korona Ostrołęka - KS CK Troszyn

Zwycięstwo podopiecznym trenera Łukasza Załęskiego dawało pozycję wicelidera, z kolei drużyna z Troszyna nie mogła przegrać, myśląc jeszcze o awansie do IV ligi mazowieckiej.

Od początku spotkania trwała zacięta rywalizacja, więcej piłką grali piłkarze Korony, którzy szukali swojej szansy na zdobycie bramki. Podopieczni trenera Łukasza Bałazego nastawili się na grę z kontry. Goście na mecz przyjechali osłabieni m.in. brakiem kluczowych zawodników Dominika Zalewskiego i Grzegorza Tokarzewskiego.

W pierwszej połowie spotkania obie drużyny stworzyły nieliczne sytuacje strzeleckie, a kibice nie doczekali się bramek. Po zmianie stron gra znacznie się ożywiła i nabrała tempa. W 60. minucie gry Piotr Kamionowski został sfaulowany w polu karnym przez golkipera troszyńskiego klubu Roberta Forczykowskiego. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr boiska. Do piłki podszedł sam poszkodowany i uderzył w środek bramki, a udaną interwencją popisał się golkiper KS CK.

W kolejnych minutach meczu Korona atakowała i szukała pierwszego gola, a podopieczni trenera Łukasza Bałazego szukali okazji do strzelenia bramki z kontrataku. W 80. minucie meczu dobre dogranie w pole karne od Piotra Bałasa wykorzystał Kamil Bednarczyk i dał prowadzenie gościom. Pięć minut później w sytuacji sam na sam z Sebastianem Szczechowiakiem znalazł się z kolei Piotr Gutowski i zdobył drugiego gola, pieczętując zwycięstwo drużyny z Troszyna.

- Gra zespołowa była w sobotnim meczu kluczem do sukcesu - podkreśla grający trener KS CK Troszyn Łukasza Bałazy. - Wiedzieliśmy, że do meczu przystępujemy osłabieni brakiem kluczowych zawodników, dlatego nastawiliśmy się na uważną grę w obronie i szukanie swoich szans w kontrataku. Zawodnicy mądrze realizowali założenia taktyczne, strzeliliśmy dwie bramki i bardzo się cieszymy ze zwycięstwa w derbowym meczu.

Więcej informacji we wtorkowym papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego"

Korona Ostrołęka - KS CK Troszyn 0:2 (0:0)
Bramki: Bednarczyk 80., Gutowski 85.

Korona: Szczechowiak - Głażewski, Karczewski, Manowski (70. Jastrzębski), Borkowski (57. Majewski) - P. Kamionowski, Waś, Lelujka (80. Dąbrowski), Dzbeński (70. Drężewski) - Staszczuk, Nosek

Troszyn: Florczykowski - Piekarski (85. Fabiański), Długokęcki, Bednarczyk, Dzwonkowski - Cesarski (60. Kurpiewski), Bałas, Gutowski, Bałazy (75. Przywojski), Kuliś - Sejda (90. Cylwik)