Trójka poległa w starciu z KPR Legionowo

Tomasz Ścibek w starciu z KPR Legionowo nabawił się drobnego urazu, ale powrócił na plac gry by walczyć o kolejne bramki dla zespołu. Fot. A. Dobkowski
Osłabieni brakiem dwóch podstawowych zawodników Rafała Niećki i Marcina Ziemczyka pojechali na wyjazdowe spotkanie z KPR Legionowo piłkarze ręczni ostrołęckiej Trójki. Podopieczni trenera Waldemara Salisa po dwóch ligowych zwycięstwach na rozpoczęcie drugiej rundy, tym razem przegrali niezwykle wysoko 17:33.

Tylko pierwsze minuty niedzielnego starcia układały się po myśli ostrołęckiego zespołu. Trójka walczyła jednak cios za cios jedynie do stanu 3:3. Wówczas kontuzji w naszej drużynie doznał Tomasz Ścibek i zdołał powrócić na parkiet jeszcze tylko na końcowe odsłony meczu. Rywale będący obecnie niepokonanym zespołem w naszej grupie II ligi już do przerwy udowodnili, iż Trójka szans na zwycięstwo nie ma żadnych. Ich wysokie prowadzenie 16:9, mimo kolejnych 30 minut gry było nie do odrobienia.

Po zmianie stron mimo ambitnej walki ostrołęccy szczypiorniści zdołali zdobyć jeszcze jedenaście bramek, podczas gdy rywal dołożył siedemnaście i pewnie zainkasował komplet punktów.
- Rywal pokazał w tym meczu, że jest zespołem od nas zdecydowanie lepszym o czym wiedzieliśmy już przed spotkaniem mówił po spotkaniu grający prezes Trójki Norbert Kolanowski. - Przed drugą rundę jeszcze bardziej się wzmocnił, a nam w uzyskaniu lepszego wyniku przeszkodziły kontuzje Rafała Niećki i Tomasza Ścibka oraz absencja z powodu studiów Marcina Ziemczyka.

KPR Legionowo - UMKS Trójka Ostrołęka 17:33 (6:19)