Trójka Ostrołęka na czwartym miejscu. Koniec pierwszej części sezonu 2018/19 [WIDEO, ZDJĘCIA]

Trójka Ostrołęka ma już za sobą pierwszą fazę sezonu 2018/19. Podopieczni Rafała Niećki po 7 zwycięstwach i 7 porażkach awansowali do fazy finałowej z czwartego miejsca w grupie. Ostatnio szczypiorniści z Ostrołęki nie zdołali wygrać meczu, choć byli blisko wygranej w Płocku.

W ostatnim meczu fazy zasadniczej przed własną publicznością szczypiorniści Trójki zmierzyli się z Bestiosem Białystok. Mecz miał podwójny wymiar przez to, w jaki sposób skończyło się pierwsze spotkanie między tymi drużynami. Na wyjeździe Trójka wygrała walkowerem, gdyż Bestios nie zapewnił na czas opieki medycznej. Białostocczanie oskarżali jednak ostrołęczan, o to, że nie wykazali się postawą fair-play, nie czekając na przybycie medyka. Zapowiadali rewanż i... dokonali tego. Przyjechali mocno zdeterminowani i po pełnym emocji meczu wygrali 33:28.

Piłkarze ręczni Trójki na ostatni mecz fazy zasadniczej do Płocka nie jechali w roli faworyta, gdyż zespół SPR Handball znajdował się w czubie tabeli. Nie przeszkodziło to jednak napsuć krwi gospodarzom. Podopieczni Rafała Niecki zagrali bardzo dobre spotkanie i do przerwy nawet prowadzili z ekipą SPR. W drugiej połowie bliżej wygranej byli płocczanie, ale w 60. minucie bramkę na wagę remisu zdobył Patryk Obidziński. W rzutach karnych lepsi byli zawodnicy SPR Handball Płock, ale do Ostrołęki przyjechał jeden cenny punkt.

Bilans Trójki w fazie zasadniczej to 7 zwycięstw i 7 porażek. Bilans bramkowy wyniósł 374:353 na korzyść ostrołęczan. Trójka zajęła czwarte miejsce i awansowała do fazy finałowej II ligi.

Trójka Ostrołęka - Bestios Białystok 28:33 (13:14)

Trójka: Dworak, Obidziński, Kuliś 1, Kosiński 8, Kraszewski 6, Żebrowski, Zieliński 1, Minasiewicz, Dmowski 6, Kowalczyk 5, Kolanowski, Prekiel, Wojdyna 1.

Bestios: Karwowski, Jabłoński, Konopko 2, Płoński 10, Szczepański 1, Beczko, Stec, Dyśko, Jaskurzyński 4, Gawza 1, Puchalski 11, Kowalczuk 4.

SPR Handball Płock - Trójka Ostrołęka 26:26 (12:13), k. 3:4

Trójka: Dworak, Deptua 7, Obidziński 1, Kosiński 6, Kraszewski 4, Żebrowski 1, Prekiel, Dmowski 2, Niećko 4, Minasiewicz, Sumiński, Gawkowski 1, Wojdyna.