Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Tomograf dla szpitala

(mb)
Profesor Jan Dzieniszewski (od lewej) i starosta Tadeusz Legacki wymieniają uwagi na temat nowego tomografu komputerowego
Profesor Jan Dzieniszewski (od lewej) i starosta Tadeusz Legacki wymieniają uwagi na temat nowego tomografu komputerowego M. Bubrzycki
Ostrowski szpital dorobił się nowoczesnego tomografu komputerowego.

W sobotę 31 stycznia w szpitalu w Ostrowi odbyło się uroczyste otwarcie Ośrodka Opieki Paliatywnej, Oddziału Urazowo-Ortopedycznego oraz Pracowni Tomografii Komputerowej.
- Ta uroczystość to efekt realizacji krok po kroku programu rozwoju szpitala, który to program ma akceptację Rady Społecznej szpitala i władz powiatu - przekonuje dyrektor szpitala Władysław Krzyżanowski.
Sobotnia uroczystość była możliwa, ponieważ szpital korzystał nie tylko z miejscowych źródeł finansowania, ale także z: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia. Inwestycje szpitalne wspierał też znacząco powiat ostrowski, pod który placówka podlega.
Po przemówieniu dyrektora Krzyżanowskiego, głos zabrali m.in. poseł Zbigniew Krutczenko, starosta Tadeusz Legacki, prof. dr hab. med. Jan Dzieniszewski - przewodniczący Rady Społecznej Szpitala w Ostrowi. Przed zwiedzaniem nowe obiekty i sprzęt pobłogosławił i poświęcił proboszcz ks. Marek Gruda.
*
Uruchomienie Pracowni Tomografii Komputerowej w nowej części szpitala kosztowało ponad 2 mln zł. Ostrowski szpital jest jednym z nielicznych szpitali powiatowych w Polsce, które mają takie urządzenie. Pierwszą tomografię wykonano tu 19 stycznia, do końca stycznia zrobiono prawie 50 badań.
Natomiast dwa nowe oddziały, które powstały w wyniku gruntownej modernizacji części starego szpitala, przyjmą pierwszych pacjentów za kilka tygodni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki