MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tomasz Płocharczyk to nasz najlepszy strażak. Poznajcie go

Beata Dzwonkowska
Tomasz Płocharczyk z OSP Krasnosielc otrzymał najwięcej głosów w naszym plebiscycie na najlepszego strażaka. Ze strażą związany jest od 2007 roku, chociaż nigdy nie sądził, że tak się stanie. Teraz bez jednostki nie wyobraża sobie życia.

Tomasz Płocharczyk ma 40 lat, mieszka wraz z żoną w Nowym Sielcu.U zyskał w konkursie na najlepszego strażaka 338 głosów i wygrał. Zgodził się porozmawiać z nami o swoich doświadczeniach związanych z pracą strażaka.

- Nigdy nie myślałem, że będę strażakiem- przyznaje pan Tomasz. Jego rodzina nigdy nie była związana ze strażą. - Przez pierwszych 10 lat mojego dorosłego życia byłem kierowcą międzynarodowym. Moim domem był samochód ciężarowy. Pamiętam, że pewnego razu w trasie najechałem na tragiczny wypadek. Pięć dziewcząt jechało na wakacje. Wszystkie zginęły na miejscu. Widok był przerażający. Do dziś mam ten wypadek przed oczami. Patrzyłem na strażaków, którzy w skupieniu wykonywali swoją pracę. Pomyślałem wtedy, że nie mógłbym być strażakiem i być tak opanowanym jak oni byli wtedy. Zrozumiałem jak ciężką pracę wykonują- strażacy zawodowi, ale i ochotnicy.- mówi.

Nie przypuszczał, że za parę lat on sam będzie wyjeżdżał do podobnych zdarzeń. Pan Tomasz chętnie opowiada o zdarzeniach, w jakich brał udział.

- Trzy lata temu przyjechaliśmy jako pierwsi na wypadek. W samochodzie uwięziona była dziewczyna. Pamiętam, krzyczała z bólu, ale samochód był tak bardzo zgnieciony, że nie sposób jej było wyciągnąć, pomimo sprzętu. Pamiętam jak niecierpliwie czekałem na przyjazd kolegów z PSP z Makowa, którzy po przybyciu natychmiast przystąpili do akcji i wspólnymi siłami wydobyliśmy ją z wraku auta. Na szczęście dziewczyna wyszła z tego. Nawet niedawno ją widziałem. Pewnie zupełnie nie wie, że byłem wtedy obecny przy wypadku. Cieszę się, że ta dramatyczna akcja i walka z czasem dobrze się skończyła...

Cały wywiad przeczytasz w aktualnym papierowym wydaniu Tygodnika w Makowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki