Tokio 2020. Ostrołęczanin Grzegorz Łomacz na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Polacy przegrywają pierwszy mecz. Polska – Iran 2:3

Piotr Ossowski
Polscy siatkarze przegrali pierwszy mecz na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Grzegorz Łomacz – rozgrywający Skry Bełchatów i reprezentacji Polski – jest jedynym ostrołęczaninem (i reprezentantem regionu) na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

W sobotę 24 lipca 2021 Grzegorz Łomacz rozpoczął z kolegami z reprezentacją walkę o… olimpijskie złoto. Wszak Polska to aktualni mistrzowie świata. Polacy byli faworytem meczu z Iranem.

I po pierwszym secie mogło się wydawać, że wygrają łatwo. Polacy wygrali pierwszą partię 25:18. W naszym zespole niemal przez cały mecz rozgrywał Fabian Drzyzga. Grzegorz Łomacz zmienił go na boisku w pierwszym secie przy stanie 24:17. Punkt zdobyli Irańczycy, w następnej akcji Łomacz wystawił piłkę na skrzydło Aleksandrowi Śliwce, który skutecznym atakiem zakończył pierwszą partię.

To był jedyny epizod ostrołęczanina w tym meczu.

Potem było już dużo gorzej… Drugi i trzeci set Polacy przegrali 22:25. Czwarta partia to zwycięstwo biało-czerwonych 25:22.

Tie-break to prawdziwy horror. Dwa meczbole dla Polaków, siedem (!) dla Irańczyków i ich wygrana 23:21.