MKTG SR - pasek na kartach artykułów

To ostatni dzień na złożenie wniosku na modernizację gospodarstw 2018 w obszarze D

AGW
AGW
Dobiega końca nabór prowadzony przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Właśnie dziś (20 marca) kończy się czas składania wniosków przez rolników zainteresowanych obszarem D, czyli tym, który pozwala m.in. na zakup maszyn czy budowę obiektu. Na 5 dni przed upływem terminu w ARiMR znalazło się niespełna 5,2 tys. wniosków.

Do 15 marca do ARiMR wpłynęło 5189 wniosków, w których rolnicy ubiegają się o przyznanie pomocy w wysokości 951,62 mln zł. Przypomnijmy, że w poprzednim naborze w tym zakresie w 2016 do Agencji trafiło 30 tys. wniosków. Kolejny nabór na modernizację gospodarstw - tym razem w obszarach A, B i C - planowany jest w czerwcu 2018.

Wróćmy do obszaru D, z którego gospodarze mogą skorzystać do najbliższego wtorku. ARiMR: "Pieniądze można otrzymać na inwestycje związane z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu - maksymalna kwota wsparcia nie może przekroczyć 500 tys. zł, przy czym w przypadku inwestycji niezwiązanych bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich, w tym ich wyposażeniem, lub budową lub modernizacją magazynów paszowych w gospodarstwach, w których jest prowadzona produkcja zwierzęca, w tym ich wyposażaniem - maksymalna wysokość pomocy wynosi 200 tys. zł".

O kolejności przyznania środków będą decydowały punkty przyznawane wnioskom.

Zobacz też: Modernizacja gospodarstw rolnych nabór 2018 w obszarze D - za co można dostać punkty? Sprawdź

Wszystko, co warto wiedzieć o prowadzonym naborze: Modernizacja gospodarstw rolnych - nabór 2018 w obszarze D, m.in. na maszyny - kiedy złożyć wniosek? [termin, zasady]

Limity na modernizację 2018
Infogram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: To ostatni dzień na złożenie wniosku na modernizację gospodarstw 2018 w obszarze D - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki