MKTG SR - pasek na kartach artykułów

To już pewne: od najbliższych wakacji za rozmowy i sms-y zza granicy nie doliczą nam roamingu

Zbigniew Biskupski AIP
Piotr Krzyżanowski
Już w czerwcu z cenników operatorów komórkowych ma zniknąć opłata za roaming czyli za rozmowy telefoniczne oraz sms-y wysyłane z jednego kraju do drugiego. To efekt porozumienia Parlamentu Europejskiego z krajami członkowskimi, które zostało zawarte 1 lutego br.

Porozumienie było negocjowane od dawna. Od dawna też była zgoda na likwidację roamingu, brakowało jedynie porozumienia w sprawie zasad, na jakich operatorzy będą rozliczali się w rozmów i sms-ów wysyłanych ponad granicami krajów. To porozumienie zostało osiągnięte właśnie w środę 1 lutego.

Od 15 czerwca maksymalna stawka hurtowa opłaty za rozmowę telefoniczną w roamingu spadnie z 0,05 euro za minutę do 0,032 euro. Stawki za SMS zostaną obniżone z 0,02 euro do 0,01 euro.

Obejrzyj:
Lekkomyślnie postępujemy ze swoimi danymi osobowymi. Coraz częściej wykorzystują to przestępcy, narażając nas na straty i kłopoty administracyjne

Co prawda porozumienie zawarte przez negocjatorów musi być formalnie przyjęte przez parlament Europejski oraz rządy krajów członkowskich Unii Europejskiej, ale to zwykła formalność. W efekcie już od połowy czerwca wysyłając sms-y zza granicy lub prowadząc rozmowy przez telefon komórkowy nie będziemy musieli się ograniczać ani trzymać za portfel.

Czytaj też:
Od nowego roku zmieniły się przepisy. teraz firmę do kontroli ZUS wytypuje komputer. Sprawdź według jakich kryteriów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: To już pewne: od najbliższych wakacji za rozmowy i sms-y zza granicy nie doliczą nam roamingu - Strefa Biznesu

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki