TEST (EGZAMIN) GIMNAZJALNY 2015 (PYTANIA, ARKUSZE, PRZECIEKI, ODPOWIEDZI, POLSKI, MATEMATYKA, HISTORIA, ANGIELSKI)

Robert Majkowski
Udostępnij:
21 kwietnia 2015 roku gimnazjaliści pisać będą egzamin gimnazjalny 2015. Testy gimnazjalne 2015 zawierać będą część humanistyczną (polski, historia), część matematyczno-przyrodniczą (matematyka) oraz język angielski. Tu znajdziesz pytania, odpowiedzi, przecieki, arkusze (egzamin gimnazjalny 2015)

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014. ODPOWIEDZI I ARKUSZE - CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA - MATEMATYKA, BIOLOGIA, CHEMIA, FIZYKA, GEOGRAFIA

Za niespełna trzy tygodnie, bo 21 kwietnia 2015 roku, uczniowie ostatnich klas gimnazjum dostaną do rąk arkusze egzaminu gimnazjalnego 2015. Testy gimnazjalne 2015 trzeba rozwiązać, aby zdać do szkoły ponadgimnazjalnej. Egzaminu gimnazjalnego 2015 nie można nie zdać, choć punkty za prawidłowe odpowiedzi przydadzą się, aby dostać się choćby do wymarzonego liceum. Przed gimnazjalistami trzydniowe wyzwanie, podczas którego będą odpowiadać na pytania znajdujące się w arkuszach z części humanistycznej (polski), części matematyczno-przyrodniczej (matematyka) i języka angielskiego, niemieckiego.

Jako pierwszy gimnazjaliści pisać będą test gimnazjalny 2015 z części humanistycznej, na którą składają się pytania z polskiego, historii i WOS. Później przystąpią do egzaminu gimnazjalnego 2015 z części matematyczno-przyrodniczej, czyli matematyki, i z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki, geografii. Na koniec rozwiązywać będą arkusze z języka angielskiego, niemieckiego lub innego języka nowożytnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Egzamin (TEST) gimnazjalny 2015 - część humanistyczna (język polski, historia, WOS) - arkusze, pytania, odpowiedzi, przecieki, testy online

Część humanistyczna - to do niej najpierw podejdą gimnazjaliści w ramach egzaminu gimnazjalnego 2015. Arkusze z testami gimnazjalnymi 2015 otrzymają 21 kwietnia 2015 roku, czyli we wtorek. Część humanistyczna egzaminu gimnazjalnego 2015 podzielona jest na dwie części: pytania z polskiego oraz historii i WOS. O godz. 9 uczniowie będą szukać odpowiedzi na pytania z historii, WOS, a o godz. 11 - na pytania z polskiego. Na testy gimnazjalne 2015 z historii, WOS będzie 60 minut, na egzamin z polskiego więcej czasu, bo 90 minut.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014. ODPOWIEDZI I ARKUSZE - JĘZYK ANGIELSKI, JĘZYK NIEMIECKI

Czego się spodziewać na egzaminie gimnazjalnym 2015 z części humanistycznej? Odrobinę światła rzuca ubiegłoroczny test gimnazjalny. Z historii i WOS padały m.in. pytania o Bliski Wschód, starożytną Grecję i Rzym, religie, początki państwowości polskiej czy odkrycia geograficzne. Średni wynik wyniósł 59 proc. punktów (to nieznacznie gorzej niż w 2013 roku, kiedy na egzaminie gimnazjalnym zdobyto 58 proc.).

Z polskiego rok temu na egzaminie gimnazjalnym trzeba było m.in. odpowiedzieć na wiele pytań zamkniętych bądź napisać wysokopunktowaną rozprawkę. Najwięcej problemów gimnazjalistom sprawiły pytania o funkcje środków stylistycznych i językowych w tekście. Średnio uczniowie rok temu uzyskali 68 proc. punktów - to o wiele lepiej niż w 2013 roku, kiedy to z testu z polskiego otrzymano 62 proc.

Egzamin (TESTY) gimnazjalny - część matematyczno-przyrodnicza (matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia), angielski - ARKUSZE, pytania, ODPOWIEDZI, przecieki

Z pewnością uczniowie bardziej obawiają się testu gimnazjalnego 2015 z części matematyczno-przyrodniczej, a zwłaszcza pytań z matematyki. On rozpocznie się 22 kwietnia 2015 roku, w środę. O godz. 9 dostaną arkusze z przedmiotów przyrodniczych: biologii, geografii, fizyki, chemii. O godz. 11 zaczną rozwiązywać testy gimnazjalne 2015 z matematyki.

EGZAMIN (TEST) GIMNAZJALNY 2014 - ODPOWIEDZI JĘZYK POLSKI, CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA

Jeśli chodzi o biologię, geografię, fizykę, chemię, to gimnazjaliści mogą w arkuszach znaleźć pytania o zależnościach między organizmami czy dziedziczeniu grup krwi. O takiej tematyce pytania bowiem były na egzaminie gimnazjalnym z ubiegłym roku. Wówczas średnio z biologii, geografii, fizyki, chemii młodzież zdobyła 52 proc. punktów.

Gorzej wypadli z testu gimnazjalnego z matematyki. Matematyka dała im średnio 47 proc. punktów. Najmniej problemów stworzyły pytania sprawdzające umiejętność odczytywania informacji i ich wykorzystywania. Matematyka nie kończy jednak egzaminu gimnazjalnego 2015. Gimnazjaliści napiszą jeszcze test z języka angielskiego, niemieckiego albo innego nowożytnego. Z angielskiego ubiegłoroczni zdający dostali 67 proc. punktów, z niemieckiego natomiast 54 proc.

TEST egzamin gimnazjalny 2015 - jakie umiejętności sprawdza (polski, matematyka, angielski)?

Egzamin gimnazjalny 2015 jest ważnym podsumowaniem drugiego etapu nauki. Jego wynik często decyduje o tym, do jakiej szkoły ponadgimnazjalnej można trafić. Dlatego też testy gimnazjalne mają za zadanie zweryfikować wiele umiejętności uczniów nabytych w szkole. Polski, historia, WOS sprawdzą, czy umieją oni czytać ze zrozumieniem i trafnie interpretować teksty kultury, źródła historyczne. Szczególnie na egzaminie gimnazjalnym 2015 z polskiego istotna jest też umiejętność budowania wypowiedzi własnej: czy to rozprawki, czy to opisu.

JUŻ JUTRO EGZAMIN (TEST) GIMNAZJALNY 2014 CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA - MATEMATYKA, BIOLOGIA, CHEMIA, FIZYKA, GEOGRAFIA (PYTANIA, ODPOWIEDZI, PRZECIEKI, ARKUSZE, ONLINE)

Pytania z egzaminu gimnazjalnego 2015 z polskiego, historii, WOS mogą dotyczyć tekstów literackich, publicystycznych, popularnonaukowych, ale też aktów normatywnych, ilustracji bądź map. Testy gimnazjalne 2015 z matematyki, biologii, geografii, fizyki, chemii z kolei powiedzą coś na temat tego, jak młodzież stosuje terminy, pojęcia i procedury związane z tymi przedmiotami. W arkuszach z matematyki, biologii, geografii, fizyki, chemii mogą też pojawić się pytania o wyszukiwanie i stosowanie informacji, wykazywanie związków przyczynowo-skutkowych, przestrzennych lub czasowych.

Test (EGZAMIN) gimnazjalny 2015 - Arkusze, pytania, odpowiedzi, przecieki (polski matematyka angielski)

Wszelkie przecieki o arkuszach, pytaniach, odpowiedziach z testów gimnazjalnych 2015 (polski, matematyka, angielski) są na wagę złota. Niestety, na jakiekolwiek przecieki nie ma co liczyć, podobnie jak na pytania, arkusze, odpowiedzi z egzaminu gimnazjalnego 2015 przed rozpoczęciem testów. Pytania, odpowiedzi, arkusze są strzeżone przez komisję egzaminacyjną. Żadne przecieki (polski, matematyka, angielski) z egzaminu gimnazjalnego 2015 nie wyciekają też do Internetu (online).

Gdy zakończy się jednak dana część egzaminu gimnazjalnego 2015, na naszej stronie opublikujemy wszystkie arkusze, pytania, odpowiedzi z polskiego, matematyki, angielskiego, historii. Zamieścimy także prawidłowe odpowiedzi do pytań, które znalazły się w arkuszach - wtedy będzie można je porównać z odpowiedziami udzielonymi na egzaminie gimnazjalnym 2015.

Egzamin (TEST) gimnazjalny 2013. Część humanistyczna - JĘZYK POLSKI, HISTORIA, WOS - ODPOWIEDZI

Wyniki z egzaminu gimnazjalnego 2015 poznamy w czerwcu. Wtedy gimnazjaliści otrzymają zaświadczenie z informacją o tym, jak poszedł im egzamin gimnazjalny 2015. Razem z nim dostaną świadectwo ukończenia szkoły. Należy się spodziewać dwóch wyników z testów gimnazjalnych 2015: jednego w skali procentowej (od okręgowej komisji egzaminacyjnej), drugiego w skali centylowej (od centralnej komisji egzaminacyjnej).

Warto wspomnieć, że nie wszyscy muszą się przejmować wynikami z egzaminu gimnazjalnego 2015. Dotyczy to laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych (polski, matematyka, historia, WOS, biologia, chemia, fizyka, geografia) oraz laureatów wojewódzkich lub ponadwojewódzkich konkursów przedmiotowych. Oni są zwolnieni ze zdawania testów gimnazjalnych 2015 (z danej części). Jeśli np. wygrali olimpiadę z polskiego, to za egzamin gimnazjalny 2015 z

polskiego otrzymają max punktację, jeśli są championami z matematyki, to pełną pulę punktów zgarną za testy gimnazjalne 2015 z matematyki.

Egzamin (TEST) gimnazjalny 2015 - termin (harmonogram)

Pierwszy termin

Egzamin (test) gimnazjalny 2015 część humanistyczna - 21 kwietnia 2015 roku (wtorek), historia, WOS godz. 9.00, język polski godz. 11.00

Egzamin (test) gimnazjalny 2015 część matematyczno-przyrodnicza - 22 kwietnia 2015 roku (środa), przedmioty przyrodnicze (biologia, geografia, fizyka, chemia) godz. 9.00, matematyka godz. 11.00

Egzamin (test) gimnazjalny 2015 język angielski, niemiecki - 23 kwietnia 2015 roku (czwartek), poziom podstawowy godz. 9.00, poziom rozszerzony godz. 11.00

EGZAMIN (TEST) GIMNAZJALNY 2014 (PYTANIA, ODPOWIEDZI, PRZECIEKI - CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA, CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA, JĘZYK POLSKI, MATEMATYKA, JĘZYK ANGIELSKI)

Drugi termin

Egzamin (test) gimnazjalny 2015 część humanistyczna - 1 czerwca 2015 roku (poniedziałek), historia, WOS godz. 9.00, język polski godz. 11.00

Egzamin (test) gimnazjalny 2015 część matematyczno-przyrodnicza - 2 czerwca 2015 roku (wtorek), przedmioty przyrodnicze (biologia, geografia, fizyka, chemia) godz. 9.00, matematyka godz. 11.00

Egzamin (test) gimnazjalny 2015 język angielski, niemiecki - 3 czerwca 2015 roku (środa), poziom podstawowy godz. 9.00, poziom rozszerzony godz. 11.00

EGZAMIN (TEST) GIMNAZJALNY 2014 JĘZYK ANGIELSKI, JĘZYK NIEMIECKI (PYTANIA, ODPOWIEDZI, PRZECIEKI, ARKUSZE, ONLINE)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Marek9xc

Hej, znalazłem stronkę na ,której są arkusze i odpowiedzi do egzaminów gimnazjalnych 2015, zdania są trochę trudne zwłaszcza z matmy i polskiego, ale jakby kto szukał to już ma ;)

Link: egzaminygimnazjalne2015arkusze(kropka)blogspot(kropka)com

 

Więcej informacji na stronie głównej Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie