MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ten mało znany objaw raka możesz zauważyć rano na prześcieradle i poduszce

OPRAC.:
Gabriela Fedyk
Gabriela Fedyk
Wideo
od 12 lat
Około 1 na 5 osób zachoruje na raka w ciągu swojego życia. To jedna z głównych przyczyn śmierci na świecie. W leczeniu nowotworów bardzo ważne jest wczesne wykrycie choroby, a jeden z objawów możesz zauważyć rano na swojej pościeli. Sprawdź, o jaki symptom chodzi.

Spis treści

Nietypowy objaw raka pojawia się nocą. Zauważysz go rano na prześcieradle i pościeli

Czy objawy raka możesz zauważyć w sypialni? Tak! A dokładniej na swojej pościeli. Zwróć uwagę na swoje prześcieradło i poduszkę rano, po przespanej nocy. Istnieje ponad 200 rodzajów raka i trudno jest znać i zapamiętać wszystkie objawy, ale dzięki szybkiemu wykryciu choroby masz większe szanse na wyleczenie. Na co powinnaś zwrócić uwagę w łóżku?

Nietypowym i mniej znanym symptomem, który może oznaczać, że coś niedobrego dzieje się z twoim zdrowiem, są nocne poty. Pocenie się w nocy może być znakiem ostrzegawczym, że chorujesz na raka. Łatwo można go przeoczyć szczególnie latem, kiedy noce są gorące.

Infekcja może powodować wysoką temperaturę, a organizm poci się, próbując ją obniżyć.
Infekcja może powodować wysoką temperaturę, a organizm poci się, próbując ją obniżyć. freepik

Nadmierne pocenie, które może sygnalizować chorobę nowotworową, jest tak wielkie, że nie przeoczysz tego rano. Twoje poduszki i prześcieradła będą tak nasiąknięte, że możesz się czuć jak po wskoczeniu do basenu.

– Nie jest jasne, dlaczego niektóre rodzaje raka powodują nocne poty. Może się tak dziać, ponieważ organizm próbuje walczyć z nowotworem. Przyczyną mogą być również zmiany poziomu hormonów. Gdy rak powoduje gorączkę, organizm może nadmiernie się pocić, próbując się ochłodzić. W niektórych przypadkach nocne poty występują z powodu leczenia raka, takiego jak chemioterapia, leki zmieniające poziom hormonów i morfina – podaje Healthline.

Przy jakim nowotworze występują nocne poty?

Większość z nas doświadczy lub doświadczyła dyskomfortu związanego z nocnymi potami przynajmniej raz w życiu. Zazwyczaj nie wiąże się to z trwałymi problemami zdrowotnymi, jednak regularne pocenie się w nocy może być sygnałem, że coś może być nie tak. Większość przyczyn może zostać wyleczona. Jeżeli powodem nocnych potów jest rak, zwykle ustępują one po wyleczeniu nowotworu. Pamiętaj, że im wcześniej rozpoczniesz leczenie, tym większe są szanse na remisję. Jeśli doświadczasz nocnych potów, zgłoś się do lekarza.

– Infekcja jest jedną z najczęstszych przyczyn pocenia się u osób chorych na raka. Infekcja może powodować wysoką temperaturę, a organizm poci się, próbując ją obniżyć. Leczenie infekcji może kontrolować lub zatrzymać pocenie się – podaje Cancer Research UK.

Niektóre rodzaje raka mogą również powodować większe pocenie się niż zwykle. Są to m.in.:

  • białaczka,

  • rak prostaty,

  • chłoniak nieziarniczy,

  • chłoniak Hodgkina,

  • guzy rakowiaka,

  • międzybłoniak,

  • rak kości,

  • rak nerki,

  • nowotwory zarodkowe,

  • zaawansowany rak rdzeniasty tarczycy.

Jeśli nocne poty występują z powodu raka, prawdopodobnie występują też inne objawy, które obejmują gorączkę i niewyjaśnioną utratę wagi. Jeżeli obserwujesz u siebie te objawy i martwi cię twój stan zdrowia, zgłoś się do lekarza. Pocenie się nie musi oznaczać, że masz raka, ale jeżeli nie jest to dla ciebie normalny stan, ważne jest, aby porozmawiać o tym z lekarzem.

Źródła:

Polecjaka Google News - Strona Zdrowia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ten mało znany objaw raka możesz zauważyć rano na prześcieradle i poduszce - Strona Zdrowia

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki