Tarcza antykryzysowa. Do 11.05.2020 wnioski o pożyczkę złożyło ponad 4200 przedsiębiorców z powiatu ostrołęckiego

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
123rf
Tarcza antykryzysowa. Do Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrołęce wpłynęły 4224 wnioski o pożyczkę, wypłaconych zostało 1041. Trwa nowy nabór wniosków.

Do 11 maja do Powiatowego Urzędu Prawy w Ostrołęce w ramach tarczy antykryzysowej wpłynęły 4224 wnioski na pożyczkę, wypłaconych zostało 1041.

Ponadto do PUP-u zostały złożone wnioski na dofinansowanie wynagrodzeń:

  • 4 złożyły organizacje pozarządowe,
  • 245 samozatrudnieni, czyli osoby prowadzące działalność, ale nie zatrudniające pracowników;
  • 119 przez mikro, makro i średnich przedsiębiorców.

O taką formę pomocy mogą ubiegać się przedsiębiorcy, jeśli ich przychody zmniejszyły się o minimum 30% w dwóch miesiącach roku 2020 w stosunku do dwóch analogicznych miesięcy w 2019 roku.

Nabór wniosków. Do kiedy?

Do 25 maja trwa nabór wniosków o udzielenie dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców będących osobami fizycznymi, niezatrudniającymi pracowników, w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19.

Także do 25 maja trwa nabór wniosków organizacji pozarządowych i podmiotów, o którym mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, o udzielenie dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne w przypadku spadku przychodów z działalności statutowej w następstwie wystąpienia COVID-19.

Do 25 maja trwa nabór wniosków mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców o udzielenie dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19.

Wniosek o dofinansowanie należy złożyć do powiatowego urzędu pracy właściwego ze względu na miejsce prowadzenia działalności gospodarczej.

Wnioski mogą być składane:

  • w postaci elektronicznej poprzez platformę praca.gov.pl – Tarcza antykryzysowa (wniosek wraz z umową należy opatrzeć kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym),
  • pocztą tradycyjną na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce, ul.11 Listopada 68, 07-410 Ostrołęka (komplet podpisanych dokumentów w formie papierowej - wniosek wraz wymaganymi załącznikami oraz podpisaną umową (2 egzemplarze).

Za datę złożenia wniosku uważa się datę wpływu wniosku do Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrołęce. Wnioski złożone przed i po terminie naboru nie podlegają rozpatrzeniu.

Dodatkowe informacje oraz wyjaśnienia można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ostrołęce pod nr tel. 29 760 33 77 wew. 216.

Zobacz inne materiały z Ostrołęki i pow. ostrołęckiego

Galerie handlowe otwarte od 1 lutego?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie