Tańczyli dla pucharu - zobacz zdjęcia

M. Pogorzelski
W III Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Burmistrza Wyszkowa swoje umiejętności zaprezentowało ponad 150 par z całej Polski. W turnieju z dużym powodzeniem wystąpiły także pary z Wyszkowa.

Tańczyli o Puchar Burmistrza Wyszkowa

Już po raz trzeci tancerze z całej Polski zjawili się w naszym mieście, aby rywalizować o Puchar Burmistrza Wyszkowa. Na hali zjawiło się liczne grono publiczności. Zawodnicy zostali podzieleni na bloki według klas, jakie reprezentują i wieku. Najniższe klasy, startują tam głównie młodzi tancerze, zostały przydzielone do bloku I i II, zaś najwyższe, reprezentowane z reguły przez doświadczone pary startowały w bloku III. W zawodach brały udział pary w wieku od 10 lat do powyżej 15.

Do zawodów zgłosiło się ponad 150 par reprezentujących 40 klubów. W Wyszkowie gościliśmy reprezentantów miast z całej Polski jak np. Warszawy, Goleniowa, Białegostoku, Torunia, Olsztyna. Oczywiście nie zabrakło reprezentantów gospodarzy. W turnieju wzięły udział cztery pary z Wyszkowa. Wszyscy wyszkowianie na co dzień trenują w szkole IMAGE Marcina Politkowskiego.

Wyszkowianie zaprezentowali się naprawdę dobrze. Większość wyszkowskich tancerzy uplasowała się na podium. W kategorii Kombinacja 6T 10-11 lat klasa E wygrała para Rafał Petrykowski i Paulina Mikulec z Wyszkowa. Kategorię Kombinacja 8T 14-15 lat klasa E również wygrała para z Wyszkowa - Dawid Przychodzień i Paulina Bonalska. Sukces odniosła także inna wyszkowska para, Adrian Banaszek i Karolina Woźniakowska, którzy zajęli drugie miejsce w Kombinacji 8T wiek 12-13 lat klasa E. Piąte miejsce w tej samej kategorii zajęła para Bartłomiej Zagumny, Magdalena Oczkowicz - również reprezentanci grupy IMAGE.

Swoją chwilę mieli także najmłodsi wyszkowianie. Grupa dzieci ze szkoły IMAGE tańcząca od września zaprezentowała kombinację tańców. Młodym tancerzom myliły się jeszcze kroki, ale i tak zostali pochwaleni przez prowadzącego zawody i nagrodzeni brawami przez publiczność, gdyż był to ich pierwszy występ.
Najpiękniejsze tańce mogliśmy podziwiać w bloku III, w którym brały udział pary powyżej 15 roku życia. Każda z par reprezentowała klasę B. Niestety w tej części nie zobaczyliśmy żadnej pary z Wyszkowa. Klasę B Latin wygrała para Maciej Winiarek i Kamila Rakowska, tancerze z grupy Feeling Warszawa. W "standardzie" zwyciężyła również para ze stolicy - Adam Hyszko i Klaudia Plichta, reprezentujący klub Corte Warszawa.
Zwycięzcom pamiątkowe puchary wręczał zastępca burmistrza Adam Mróz oraz organizator zawodów Marcin Politkowski.