Takie towary i usługi drożeją najszybciej. Wzrost cen tych produktów może szokować [nowe dane GUS]

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Z najnowszych danych GUS wynika, że w październiku drożały równie szybko towary i usługi. Ceny niektórych towarów i usług wzrosły w październiku o 6,8 proc. rok do roku - to jak podaje GUS najwyższy wzrost od ponad 20 lat. Drożały wszystkie główne kategorie towarów i usług, choć najszybciej paliwa. Wzrosty cen niektórych produktów, między innymi oleju, wprost szokują! Opublikowany przez UCE RESEARCH, Hiper-Com Poland i Grupę AdRetail "Indeks cen w sklepach detalicznych" również potwierdza, że w październiku 2021 ceny w polskich sklepach wzrosły o średnio 4,4 proc w porównaniu z cenami z tego samego okresu przed rokiem. Które produkty podrożały najbardziej? O ile? Zobacz na kolejnych slajdach galerii >>>>>
Z najnowszych danych GUS wynika, że w październiku drożały równie szybko towary i usługi. Ceny niektórych towarów i usług wzrosły w październiku o 6,8 proc. rok do roku - to jak podaje GUS najwyższy wzrost od ponad 20 lat. Drożały wszystkie główne kategorie towarów i usług, choć najszybciej paliwa. Wzrosty cen niektórych produktów, między innymi oleju, wprost szokują! Opublikowany przez UCE RESEARCH, Hiper-Com Poland i Grupę AdRetail "Indeks cen w sklepach detalicznych" również potwierdza, że w październiku 2021 ceny w polskich sklepach wzrosły o średnio 4,4 proc w porównaniu z cenami z tego samego okresu przed rokiem. Które produkty podrożały najbardziej? O ile? Zobacz na kolejnych slajdach galerii >>>>>Lucyna Nenow
Udostępnij:
Ceny niektórych towarów i usług wzrosły w październiku o 6,8 proc. rok do roku - to jak podaje GUS najwyższy wzrost od ponad 20 lat. Drożały wszystkie główne kategorie towarów i usług, choć najszybciej paliwa. Według najnowszej publikacji GUS żywność była przeciętnie droższa o 5 proc. niż przed rokiem. Które towary i usługi drożeją najszybciej? Zobacz szczegóły w naszej galerii.

Smaki Kujaw i Pomorza Sezon 3 Odcinek 27

Te towary i usługi drożeją najszybciej

GUS przedstawił wyliczenia, jak kształtował się wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych w październiku 2021 r. w porównaniu z październikiem 2020 r.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w październiku o 6,8 proc. rok do roku, najbardziej od ponad 20 lat. W porównaniu z wrześniem (miesiąc do miesiąca) ceny wzrosły aż o 1,1 proc.

Z najnowszych danych GUS wynika, że w październiku równie szybko drożały towary i usługi. To jeszcze nie koniec – w następnych miesiącach będzie drożej. Zdaniem ekonomistów jeszcze przez kilka miesięcy inflacja będzie przyspieszała. Na przełomie 2021 i 2022 r. dynamika CPI może nawet przebić 8 proc. rocznie.

Takie towary i usługi drożeją najszybciej - lista

Opublikowany przez UCE RESEARCH, Hiper-Com Poland i Grupę AdRetail "Indeks cen w sklepach detalicznych" również potwierdza, że w październiku 2021 ceny w polskich sklepach wzrosły o średnio 4,4 proc w porównaniu z cenami z tego samego okresu przed rokiem. Wzrosty cen niektórych produktów, między innymi oleju, wprost szokują! Które produkty podrożały najbardziej? O ile? Zobacz w poniższej galerii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Takie towary i usługi drożeją najszybciej. Wzrost cen tych produktów może szokować [nowe dane GUS] - Gazeta Pomorska

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
17 listopada, 19:02, Jaga71:

Jakie 6,8%?

Niektóre towary już podrożały o 40% a to dopiero początek.

Brawo prezes

Brawo PiS i ich wyborcy

Skoro na świecie drożeją to i u nas drożeją co ma PiS do tego ?

J
Jaga71
Jakie 6,8%?

Niektóre towary już podrożały o 40% a to dopiero początek.

Brawo prezes

Brawo PiS i ich wyborcy
Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie