Tak się rodzą siatkarskie talenty. Zobacz zdjęcia i wideo

Reprezentantki Nike Ostrołęka w siatkarskich trójkach i czwórkach.
Reprezentantki Nike Ostrołęka w siatkarskich trójkach i czwórkach. A. Dobkowski
Takiego turnieju w naszym mieście jeszcze nie było. Blisko sto pięćdziesiąt najlepszych siatkarek młodego pokolenia z całego Mazowsza rywalizowało w turnieju minisiatkówki zorganizowanym w dwóch ostrołęckich halach.

Zawodniczki początkujące w dwójkach rywalizowały w hali ZSZ nr 1. Zwyciężyły zawodniczki LTS Legionovia I Legionowo, przed NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki i MOS Wola I Warszawa. Na dziewiątym miejscu został sklasyfikowany najlepszy zespół Nike w składzie: Martyna Werpachowska, i Maja Sokołowska. Dwie lokaty niżej uplasowały się Oliwia Krukowska i Lena Wilczyńska. Na trzynastym miejscu znalazły się: Nikola Krukowska i Oliwia Napiórkowska, a na szesnastym: Ula Remiszewska, Aleksandra Dobkowska i Natalia Kulesza.

- Dla większości zawodniczek były to pierwsze zawody w "karierze" - podkreśla trener Magda Gadzała, która odpowiada za szkolenie młodych dziewcząt z rocznika 2005 i młodsze w Akademii Siatkówki im. Arkadiusza Gołasia. - Dziewczyny w turnieju spisały się bardzo dobrze przy licznie zgromadzonych rodzicach i kibicach, pomimo dużego stresu.

Jeszcze większe emocje towarzyszyły konfrontacjom w siatkarskich trójkach i czwórkom. Do rywalizacji doszło w hali Gimnazjum nr 2 przy ulicy Jaracza, gdzie od września 2015 roku funkcjonuje z powodzeniem Siatkarski Ośrodek Szkolny. W roczniku 2004 w rywalizacji trójek najlepsze okazały się zawodniczki NOSiR I Nowy Dwór Mazowiecki, przed KS Metro I Warszawa i KS Metro II Warszawa. Szóste miejsce wywalczyły siatkarki z Czerwina, a na siódmej pozycji uplasowała się najlepsza drużyna Nike prowadzona przez trener Katarzynę Bloch. Zawodniczki do rywalizacji przystąpiły w składzie: Maja Obrębska, Julia Kosewska, Agnieszka Dobrzyńska.

Zdecydowanie najwyższy poziom miała rywalizacja w gronie siatkarskich czwórek. Zwyciężyły zawodniczki MOS Wola I Warszawa, przed KS Metro II Warszawa i KS Metro I Warszawa. Tuż za podium uplasowały się zawodniczki Nike I Ostrołęka prowadzone przez trener Joannę Sobotkę. Dziewczęta do rywalizacji przystąpiły w składzie: Alicja Lendzioszek, Oliwia Kulikowska, Wiktoria Sawicka, Julia Giers i Marysia Murawska.

Cały artykuł tylko we wtorkowym papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego"