Tak dobrych wyników dawno nie było

Ewelina Przygoda
E. Przygoda
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie zebrali najwięcej punktów w powiecie wyszkowskim, startując w zawodach sportowych w kończącym się roku szkolnym. W powiecie niepokonana zostaje gmina Wyszków.

Podsumowanie mijającego roku sportowego i Powiatowych Igrzyskach Sportowych Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w roku szkolnym 2011/2012 odbyło się w Bursie Szkolnej w Wyszkowie.

Koordynator sportowy Andrzej Rębowski zauważył, że kultura fizyczna ma bardzo duże znaczenie w wychowaniu młodego człowieka. Przyznał, że baza sportowa jest w powiecie dobra.
- Jednak jakiekolwiek obiekty sportowe by nie powstawały i tak najważniejszy jest człowiek - stwierdził Andrzej Rębowski.

Dodał, że od dawna tak dobrych wyników w sporcie powiat nie miał.
- Jest się, czym pochwalić. Chodzi nie tylko o Wyszków, ale i Porządzie, Rząśnik czy Chrzczankę Włościańską. - wyjaśnił koordynator.
Jako najprężniej rozwijające się dziedziny wskazał na lekkoatletykę i piłkę ręczną.

Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu w Wyszkowie wraz z koordynatorami i nauczycielami w roku szkolnym 20111/2012 w sześciu gminach zorganizował 42 zawody sportowe dla uczniów podstawówek i gimnazjów. Zarówno w szkołach podstawowych, jak i gimnazjalnych, odbyło się 21 zawodów, po 10 w kategorii dziewcząt i chłopców oraz 1 zawody ringo w kategorii razem dziewcząt i chłopców.

Wśród największych sukcesów szkół podstawowych można wyróżnić starty w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego. Ósme miejsce w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt zdobyła drużyna z SP w Porządziu. Również ósmą pozycję, ale w piłce ręcznej, zajęli chłopcy z SP nr 1 w Wyszkowie. Z kolei reprezentanci SP w Chrzczance Włościańskiej w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt uplasowali się na dziewiątym miejscu.

W klasyfikacji końcowej pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła gmina Wyszków. Druga pozycja przypadła gminie Rząśnik, a trzecia gminie Zabrodzie. Jeśli chodzi o poszczególne placówki to najlepiej poradziła sobie Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie. Drugie miejsce zajęła SP nr 1 w Wyszkowie, a trzecie SP w Porządziu.