Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Szymon w "Rowerze Błażeja"

(mb)
Szymon Chodkowski przed swoją szkołą
Szymon Chodkowski przed swoją szkołą M. Bubrzycki
Redakcja programu "Rower Błażeja" zaprosiła Szymona Chodkowskiego - ucznia klasy II b gimnazjum w Krasnosielcu do udziału w telewizyjnej debacie z Guenterem Verhaugenem - komisarzem Unii Europejskiej.

- Nietety, nie zdążyłem zadać swojego pytania - mówi Szymon. - Chciałem spytać, jakie korzyści Unia Europejska odniesie z przystąpienia Polski do niej?
Szymon znalazł się w studiu "Roweru Błażeja" jako uczestnik forum w Interiadzie - specjalnej stronie internetowej, na której przez kilka dni mogli wypowiadać się młodzi euroentuzjaści i eurosceptycy. Szymon jest euroentuzjastą. Gdyby był dorosły, głosowałby w referendum za przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.
O konkursie "Roweru Błażeja" dowiedział się w szkole. Redakcja programu rozesłała do wszystkich gimnazjów pisma o tej akcji. Gdyby w jednej szkole znalazło się co najmniej 20 chętnych do udziału w wirtualnej debacie, wówczas szkoła miałaby szanse na wygranie wyposażenia pracowni komputerowej. W gimnazjum w Krasnosielcu było jednak tylko kilku uczniów, którzy w określonym czasie zalogowali się i włączyli do debaty w Interiadzie. Szymon napisał, korzystając ze szkolnej pracowni internetowej, że w Polsce nie jest zbyt dobrze, a po przystąpieniu do Unii może być tylko lepiej. Wkrótce zatelefonowano do niego z redakcji "Roweru Błażeja" i w środę 23 kwietnia pojechał z opiekunem do Warszawy.
- Nawet nie wiedziałem, że są także takie nagrody - mówi Szymom. - Myślałem, że będą to jakieś płyty, koszulki czy inne gadżety.
W Warszawie najpierw było nagranie debaty z Verhaugenem, potem zwiedzanie telewizji i na koniec wizyta w Pałacu Prezydenckim.
- To było bardzo przyjemne doświadczenie - zapewnia Szymon.
Po ukończeniu gimnazjum Szymon Chodkowski zamierza uczyć się dalej w liceum - prawdopodobnie w Przasnyszu. Interesuje się przedmiotami ścisłymi, co pewnie ma po tacie, nauczycielu fizyki w tej samej szkole, do której chodzi Szymon.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki